Vlašim – Chrudim 2:0 (1:0)

Utkání zahájila Vlašim na výbornou a domácí jednoznačně udávali tempo zápasu. V první šanci napálil Fotr z první míč těsně vedle, poté se domácí nemohli do šestnáctky dostat přes dobře řízenou obranu Chrudimi, ale nakonec si hráči zpod Blaníka cestičku našli. Míč v šestnáctce si vzal pod kontrolu Fotr a přesnou střelou otevřel skóre – 1:0.

Hosté se postupem času dostali do tempa a občas pozlobili obranu Vlašimi. Velké trápení však Chrudimští obráncům druholigového celku nezpůsobili. Naopak s blížícím se koncem první půle se domácí dostali ještě k několika zajímavým akcím, ale chyběla lepší finální přihrávka.

Do druhého poločasu trenéři prostřídali sestavu, hra se srovnala, bez vážnějšího ohrožení branek. Gólová radost však přeci jen přišla, když v 69. minutě dokázal míč dopravit do sítě nově testovaný Boakai – 2:0. Zbytek zápasu nabídl vyrovnanou podívanou, kdy se skóre již neměnilo.

Branky: 13. Fotr, 69. Boakai. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Plachý (V). Vlašim: Řehák – Kadlec, Štochl, Piško, Březina – Vodháněl (46. Plachý), Skopec (46. Cabadaj), Mareček (Ivanko), Tulio (77. Rut) – Fotr (46. Boakai), Hadaščok (55. Fotr).
V sobotu 10. února nastoupí Vlašim od 14 hodin v Jihlavě proti místnímu ligovému celku.

Jiří Paýr