Dlouho se o tom mluvilo, v sobotu se to stane realitou a nastoupíte za Divišov.....

Vyšlo to úplně ideálně. Je reprezentační přestávka, mám ve Slávii volno, tak můžu do zápasu nastoupit.

Jak se těšíte na zápas?

Těším se, ale zároveň se bojím. Když vidím a slyším, co všechno Standa Komenda a s Pepou Svobodou připravují, tak mám obavy, že to trošku přehánějí. Oni to však vidí jinak, tak je v tom nechávám.

Čeká se velká návštěva a tři, čtyři stovky diváků se na Vás asi přijdou podívat. Co Vy na to?

Přesně po roce nastupuju k mistrovskému zápasu, když jsem se před rokem loučil na Slávii s Ostravou. Chci si normálně zahrát, proběhnout se, s klukama si v klidu zahrát a nechci z toho dělat nějakou estrádu. V Divišově hrál Luboš Kozel, Luboš Zákostelský, tak bych chtěl, aby to proběhlo ve stejném duchu. Kluci mají parádní podzim, a i když teď prohráli v Maršovicích, tak jsou k prvnímu místu na dostřel. Doufám, že to dobře dopadne, zápas zvládneme a vyhrajeme.

Byl jste si zatrénovat?

Minulý týden jsem si byl zatrénovat s áčkem Slávie. Scházeli nějací hráči, tak jsem se aktivně přihlásil. Dal jsem si dobrý, dvouhodinový trénink a hlavně se nezranil. Byl to jeden trénink, na rozhejbání mi stačil a snad budu připravený. Tento týden jsem se již šetřil, abych nebyl v sobotu zavařenej (smích). Před zápasem se protáhnu u klandru a jdeme na to. Doufám, že mě v 5. minutě nepíchne ve svalu.

I když jste se zapřísáhl, že již hrát nebudete, tak jste to po skončení kariéry jen jednou porušil na oslavách v Poříčí. Teď jste svolil hlavně kvůli Petrovi Campodonicovi, který je vaším příbuzným, hraje za Divišov a jeho snem bylo si s Vámi zahrát v mistrovském zápase. Teď se mu to v sobotu splní. Už jste s ním o zápase mluvil?

Nechci ho stresovat a vyměnili jsme si pár textovek. Doufám, že si na hřišti budeme rozumět. Těšíme se oba, že si spolu zahrajeme, což nás nikdy nenapadlo, že se tak stane.

Dohodoval jste se s trenérem Divišova Martinem Svobodou, na jakém postu nastoupíte?

Zatím jsem s ním nemluvil, ale doufám, že mě tam nedá až v 90. minutě na údržbu. (smích) S Martinem Svobodou jsem chodil do školy, tak doufám, že mě podrží a na stopera nedá. Zkusím se upíchnout někam pod hrot, rozdávat klukům přihrávky a oni budou dávat góly.

Věříte, že i neveklovští hráči budou na Vás ohleduplní?

Doufám, že ano, jinak je naši fanoušci nepustí domů. (smích) Určitě nebudu lítat, jak janek a tak věřím, že se nic nestane. Dostal jsem ale teď dvě varování, když se Míra Baranek a Michal Hrdlička zranili v zápasech kolena. Je to fotbal a může se stát cokoliv, ale musíme doufat, že to bude v pohodě.

Přijedete s rodinou již den před zápasem za svými rodiči nebo dorazíte rovnou na zápas?

Přijedu sám rovnou v sobotu na zápas. Manželka jede s mladší dcerou na tenisový turnaj. Možná, že to bude lepší, že mě s dcerami neuvidí. (smích)

Po zápase zůstáváte v Divišově nebo „valíte" domů?

Po zápase mají kluci v Divišově závěrečnou, takže chvíli s nimi posedím, ale večer jedu domů. Budu řídit, protože pokud bych si zařídil řidiče, aby mě odvezl, tak by to se mnou nemuselo dopadnout dobře. (smích)

Budete muset asi dát i zápisné?

Asi jo, ale nevím, v jakých relacích se to v Divišově pohybuje. Mám vypsané velké prémie, a tak je asi hned po zápase pustím (smích). A jestli mi dají jenom párek a pivo, tak mají smůlu.

Nepřijede s televizí Nova i Váš kamarád Dušan Mendel, který Vás nedávno „vyšlouchl" a už to ohlásil národu v televizi?

Hlásili se, ale Dušan je nemocný, a tak nevím, jestli dorazí. Moc se mi do toho nechce, ještě to spolu probereme a uvidíme.