„Na výsledky v přípravě nehledím, ale už bychom potřebovali i vyhrát,“ hlásí trenér Benešova Jaroslav Tesař a poznamenal k utkání v Roudnici: „Zápas jsme nezvládli psychicky, nechali jsme se výroky rozhodčího a hrou soupře rozházet. První poločas ještě snesl kritérium, ale druhý jsme odehráli špatně, jenom jsme se dohadovali a přestali se koncentrovat na hru,“ zlobil se kouč.

Na zápas s divizní Roudnicí měl trenér Tesař k dispozici jen třináct hráčů. „Veinlich, Braný, Petlička a Havlíček jsou zraněni,“ vypočítal kouč marody.

Přestože se Jaroslav Tesař po zápase v Roudnici zlobil na hráče, je s nimi v zimní přípravě spokojený. „Kromě výsledků v přípravných utkáních a absence některých hráčů, u kterých se to stále v přípravách opakuje, jsem spokojený,“ říká kouč.

Benešov také absolvoval soustředění v Krkonoších. „Bylo kvalitní a perfektní a v neděli (pozn. 30. ledna) jsme všichni do jednoho vyšlápli na Sněžku,“ potěšilo Tesaře.

Po dvou testovaných Slovácích, kteří již mužstvo opustili, do týmu nová tvář nedorazila a zřejmě asi nepřijde. „Finance jsou omezené a musíme vařit z toho, co máme. Na druhou stranu jsme na podzim se stejným kádrem odvedli dobrou práci, tak není důvod dělat velké změny,“ dodává Tesař ke kádru.

Ve středu se od 18 hodin pokusí Benešov o první výhru v přípravě, když přivítá na umělé trávě ČAFC Praha, účastníka pražského přeboru.