„Bylo nás akorát jedenáct a to jsme ještě já, Radačovský, Voldřich měli v nohách dopolední zápas na turnaji v Přestavlkách za béčko, takže, jak asi náš výkon mohl vypadat," povzdechl si hrající trenér Týnce Radek Skála a přidal ohledně vlastní osoby: „Za sobotu jsem odehrál dva zápasy a teď se léčím (pozn. problém s koleny). Vždyť jsem toho odkopal víc než za celé jaro."

TÝNEC NAD S. – TEPLÝŠOVICE     2:4

Domácí sice vedli 2:1, ale poté jim došly síly a hosté díky dvěma brankám Vosičky a hlavičce Petra Chomáta po standardní situaci, otočili stav ve svůj prospěch.

„Generálka nám nevyšla. Teplýšovice nás přehrávaly, byly rychlejší, fotbalovější a po zásluze vyhrály," chválil soupeře týnecký trenér Radek Skála, kterému chyběli pracovně zaneprázdnění Jíša, Jellúš a Kavoň.

„Domácí nebyli kompletní, ale nám se na pěkném hřišti hrálo dobře a docela se nám dařilo,"  měl radost z výhry nový, hrající, trenér Teplýšovic Milan Ottl, jemuž dělá asistenta Pavel Hampl, a odtajnil prozatímní pohyby v kádru: „Brankář Kohoutek se vrátil zpátky do Bystřice, místo něj jednáme s Bílkovicemi o Babkovi. S Benešovem jsme se dohodli na příchodu Pavla Chomáta, naopak mladého Aleše Černého jsme tam pustili do  dorostu."

Týnecký kádr se během léta spíše oslabil. Odešli Pazdera do Velkých Popovic, Hlaváček do Lešan, Peroutka se vrátil do Vlašimi, Popelka a Novák do Kunic a Žížala netrénuje. Příchody nebyly kromě vlastních zdrojů žádné. Výrazná posila, Tomáš  Havlíček z Kunic, byla na obzoru, ale nakonec dala přednost Dobřichovicím. „Je to škoda, věřil jsem, že přijde, ale nedohodl se v Týnci na podmínkách. Teď ale stejně nemůže hrát, protože šel na operaci s kolenem a nejméně na měsíc je mimo hru," smutnil Radek Skála nad neuskutečněným příchodem svého kamaráda.

Týnec, který kromě zápasu s Teplýšovicemi, v přípravě porazil Braník 8:6 a remizoval s ČAFC 4:4, rozjíždí soutěž v neděli na hřišti Radimi. „Nikdy jsme tam nevyhráli, přesto se pokusíme uhrát alespoň bod," poznamenal Skála směrem k zápasu a dodal k cílům do sezony: „Budeme spoléhat na brankáře Kruliše, vycházet z dobré obrany a hrát na brejky. Cílem je sice záchrana v soutěži, ale pokud budeme kompletní, tak můžeme pomýšlet na střed tabulky, protože podobné problémy s hráči mají i jiná mužstva."