TEPLÝŠOVICE – JANKOV 1:2

V okresním derby sice měli domácí našlápnuto k výhře, ale nakonec šlápli do lejna a Jankov slavil výhru.

Hosté již ve 14. minutě zmrazili domácí, když se Kolář opřel do míče po odraženém rohu a ten zaplul až do sítě – 0:1. Do konce poločasu mohl srovnat Pejša, ale jeho hlavičku na zadní tyči po rohu Ottla vyrazil bravurně Nerad na roh a Breburdova křížná rána síť nerozvlnila. Na druhé straně nepotrestal Horčička domácí zaváhání.

Po přestávce se hra odvíjela mezi šestnáctkami. V 70. minutě měl vyrovnání na kopačce Breburda, ale slavě zakončil. A tak udeřilo na druhé straně, když si Horčička naběhl na centr na zadní tyč a podruhé překonal Měsíčka. Vzápětí sice snížil Král, ale to bylo ze strany Teplýšovic vše, a tak dobrou jarní sezonu zakončily špatně, naopak Jankov skvěle.

„Jsem rád, že už je konec sezony, protože se naše marodka neustále rozrůstá. Přesto jsme měli zápas vyhrát, vypracovali jsme si osm, devět stoprocentních šancí a dali jen jeden. Jankov měl tři šance a dal dva gól, proto je výsledek, jaký je. Zápas jsme vyloženě podcenili a odehráli nejhorší utkání na jaře," posteskl si po derby trenér Teplýšovic Petr Chomát a dodal k sezoně: „Jarní část byla vynikající, když jsme z třinácti zápasů prohráli v základní hrací době jen dva. Jen škoda, že jsme si povedené jaro zkazili posledním zápasem. Nejvíc to mrzí Milana Ottla, který špatně porážky kouše."

„Konečně jsme proměňovali šance. Jinak to byl pěkný vyrovnaný zápas," měl radost po derby stratég Jankova Stanislav Brabenec a dodal k sezoně: „Je to super, že jsme se jako nováček, udrželi."

Branky: 76. Král – 14. Kolář, 72. Horčička. Rozhodčí: Řípa. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Teplýšovice: Měsíček – Kaňka, Chomát, Kubálek, Stěhule – Ottl – Breburda, Pejša, Vyhlídal, Král – Mládek.

Jankov: Fr. Nerad – Mrázek, Čermák, Peroutka, Kolář – Hameršmíd, Skála, Vrzal, Říha, Uhliar – Horčička.