TEPLÝŠOVICE – ZRUČ NAD SÁZAVOU 6:2

Zápas se kvůli sněhové kalamitě hrál ve Vlašimi na umělé trávě. „Trochu jsem měl strach z umělé trávy," podotkl trenér Teplýšovic Petr Chomát.

Jenže Teplýšovičtí od začátku předvedli na „umělce" výborný kombinační fotbal. Brankostroj otevřel v 6. minutě Chomát, který si naskočil na Vyhlídalův míč z trestného kopu a hlavou se nemýlil. V 15. minutě Vyhlídal běžel sám na na hostujícího gólmana, ale mířidla měl špatně seštelovaná. U další branky byl opět Vyhlídal, který přetáhl centr na zadní tyč, Chomát sklepl míč na Podhorského – 2:0. Na druhé straně po rohovém kopu balón propadl na malé vápno a Zelenka z otočky trefil z boku tyč. Ve 37. minutě poslal Král ze strany centr do čtverce, kam si naběhl Podhorský a nadvakrát překonal gólmana. Poločasovou krásu Teplýšovic dokončil po centru Hrušky kanonýr Král – 4:0.

Po změně stran nejprve v 52. minutě zručský Zeman z malého vápna trefil boční sít. Za chvíli se Vyhlídal napřáhl z velkého vápna a střelou k tyči přidal pátou branku. Hosté vzápětí odpověděli, když Váňa prošel domácí obranou a přes gólmana Stařeckého vsítili první branku. V 70. minutě mohli hosté snížit, ale únik Zelenky teplýšovický brankář vychytal. Domácí byli v této disciplíně úspěšnější a v 73. minutě Král své sólo úspěšně zakončil. Konečný výsledek stanovili hosté, když Petrů prošel obranou, na zadní tyči našel Zemana a ten zasunul na 6:2.

„Hráči i přes několik nedostatků podali v první půli vynikající výkon. Ve druhém poločasu přišlo zřejmě podcenění výsledku a také prostřídání. V hlavách hráčů to tak bývá. Za první půli bych chtěl kluky pochválit," popsal zápas teplýšovický trenér Petr Chomát.

Branky: 20. a 37. D. Podhorský, 41. a 73. Král, 6. Chomát, 55. Vyhlídal – 57. Váňa, 76. Zeman. Rozhodčí: Mansour. Poločas: 4:0.

Teplýšovice: Stařecký – Stěhule, Chomát, Šahin, Tůma – Pejša (78. Mládek) – Nerad, Vyhlídal. Hruška (87. Matoušek) – D. Podhorský (71. Breburda), Král.