TEPLÝŠOVICE – ZDISLAVICE 7:0

Do okresního derby vlétli domácí jako uragán a po dvou neproměněných sólech Breburdy zacílil přesně D. Podhorský. Následně si hosté vypracovali jedinou šanci v zápase, ale Müller na Měsíčka nevyzrál. V závěru poločasu přidal D. Podhorský druhý a Breburda třetí zásah Teplýšovic a bylo hotovo.
Druhý poločas již byl jen otázkou, kolik nastřílí domácí míčů do sítě zoufalých Zdislavic. To se jim povedlo ještě čtyřikrát, a tak vyhrály 7:0.

„Před zápasem to nebylo jednoduché, protože jsme potřebovali za každou cenu vyhrát. Kluci byli ze začátku svázaní a někteří hráči si nebyli schopni přihrát na tři metry. Po prvním gólu to z nich spadlo, po druhém byl již zápas jednoznačný a výsledek je pro soupeře ještě milosrdný. Zdislavice měly jen jednu šanci a Měsíček nás při ní za stavu 1:0 podržel. Musím kluky pochválit, protože to jednoduchý zápas pro ně zpočátku nebyl, ale postavili se k tomu čelem, což dokazuje výsledek. Hodně k tomu pomohlo, že uzdravený David Podhorský dal první dva góly. Střídal jsem již za rozhodnutého stavu, aby si odpočinul. Mančaftu obrovsky pomohl a jsem rád, že mu koleno drží," měl radost po zápase trenér Teplýšovic Petr Chomát a poznamenal: „Před zápasem jsem měl problémy se sestavou, když onemocněli Rosenvald s Kubálkem a zranil se dorostenec Hruška. Dal jsem šanci šestnáctiletému Průchovi, a ten mě na kraji zálohy nezklamal."

„Domácí vyhráli zaslouženě, když byli po celý zápas lepší. My jsme měli jen jednu šanci. Některé hráče jsem viděl poprvé a s takovou sestavou jsme na víc neměli. Za tři zápasy venku jsme dostali 29 gólů, což je hrozné. Obranná fáze je tragická," byl rozčarovaný po derby František Heřmánek kormidelník Zdislavic, které zvažují, zda v soutěži neskočit.

Branky: 38. a 47. D. Podhorský, 6. M. Podhorský, 42. Breburda, 80. Mládek, 83. Král, 88. Nerad. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 0:2. ČK: 51. D. Jankovský (Z). Diváci: 50. Poločas: 3:0.

Teplýšovice: Měsíček – Nerad, Pavel Chomát, J. Dřízal – Pejša, Ottl – Průcha (61. L. Kaňka), M. Podhorský, D. Podhorský (70. Mládek) – Breburda (70. Stěhule) – Král.

Zdislavice: Kubík – T. Bouček, Oberleutner, Gregor, Bárta (46. M. Bouček) – Pecháček, Müller (46. Hejný), D. Jankovský, Šanda – Moch, Staněk.