TEPLÝŠOVICE – KONDRAC 4:1

První půlhodina byla překvapivě ve znamení Kondrace, která byla nebezpečnější, hlavně díky Pavlíčkovi, který dvakrát poškádlil Fraňka. Ve druhém případě s trestného kopu a už se radoval z branky, ale asistent rozhodčího Žaba, nesignalizoval, že by míč přešel brankovou čáru. „Myslím, že to byl gól,“ hlásil na hřišti útočník hostů. Na což mu stoper Teplýšovic Pavel Chomát odpověděl: „Vždyť to bylo metr před čarou.“

Hosté se ale přeci jen dostali do vedení, když P. Sedláček po přihrávce Kašpara propálil Fraňka – 0:1. Vzápětí Fraňkovi vyprášil rukavice Pavlíček. To bylo ale ze strany hostů vše a domácí mezi 38. – 39. minutou otočili skóre dvěma góly Podhorského. První míč dopravil do sítě z dorážky po střele Vyhlídala vyražené Kuklíkem, podruhé mu poslal míč na zlatém podnose Vyhlídal. A to ještě Král dvakrát a Vyhlídal mohli ještě více pohnout stavem.

Kondračtí tak byli rádi, že se odebrali do kabin, ale že by nabrali dech na druhou část, to se nestalo. Spíše jim zatvrdly nohy a domácí Král po parádní akci a přihrávce Stěhule zvýšil na 3:1 a bylo hotovo. Hosté až do konce již nohy nerozhýbali a byli rádi, že je ztrestal jen opět Král po špatném odkopu brankáře Kuklíka.   

„Na začátku zápasu jsme byli hrozní. Hráli jsme to vrchem a ne po zemi, což byla voda na mlýn Kondrace, která byla třicet minut lepší a zaslouženě vedla. Po šťastném vyrovnání jsme začali být pány na hřišti a hosty přehrávali. Ve druhém poločase jsme brzy dali třetí gól a bylo jen otázkou, kolik zápas skončí,“ dodal po derby spokojený trenér Teplýšovic Sedlařík.

„Třicet minut jsme byli lepším týmem a dostali se zaslouženě do vedení. Bohužel nám branka uškodila, naopak soupeře nakopla a během pěti minut jsme po fatálních chybách dostali dva góly. Do druhé půle jsme šli s cílem zápas otočit, ale hned jsme po zbytečné ztrátě dostali třetí gól. Od té doby kralovaly na hřišti Teplýšovice a zaslouženě vyhrály, když jsme v závěru šlapali vodu a byli rádi, že jsme nedostali víc branek,“ povzdechl si po utkání trenér Kondrace Josef Linhart.   

Branky: 38. a 39. Podhorský, 46. a 66. Král – 30. P. Sedláček. Rozhodčí: Nerad. Poločas: 2:1.

Teplýšovice: Franěk – Stěhule, Chomát, Šahin, T. Klabík – Vyhlídal, Pejša (71. J. Boťa ml.) – Hruška, Podhorský (59. J. Dřízal), Matoušek (86. Kratochvíl) – Král.

Kondrac: Kuklík – Vesecký, Tichý, Šanda, Procházka – P. Sedláček, Müller, Kašpar (70. Hlaváček), Kubát, Buchta (57. Rakáš) – Pavlíček.