Tenisáci Benešov – Čechie Slaný 10:7

Od prvních minut bylo jasné, že se bude na co dívat. Ačkoliv se domácí prosadili jako první, v 6. minutě na světelné tabuli svítilo skóre 1:3. Tenisáci ohrožovali bránu soupeře častěji, ale hosté zakončovali kvalitněji, a tak se vnucovala myšlenka, aby Benešovští nedoplatili na nepovedený vstup do utkání a nedůsledné zakončení, jak tomu bylo často v minulé sezóně.

Domácí ale na to nemysleli. Valili na protivníka jednu útočnou vlnu za druhou, až přiměli i štěstěnu, aby se na nim usmála. Během deseti minut se prosadili šestkrát (přičemž Slánští jen jednou) a otočili stav na 7:4. Čechie nesložila zbraně a v závěru zběsilého prvního poločasu snížila zásluhou svého kapitána (vstřelil v zápase pět branek) na rozdíl jediného gólu.

Po přestávce domácí zpevnili obranu a nedopřáli Slánským tolik prostoru ke střelbě. Svůj náskok tak celkem s přehledem ubránili a ještě ho dokázali navýšit na konečných 10:7.

Po některých akcích Tenisáků se halou ozýval aplaus několika málo diváků, kteří nakonec byli určitě rádi, že si místo kvalifikačního zápasu naší fotbalové reprezentace vybrali ke sledování právě toto utkání.

Branky Tenisáků: Zoubek 5, Hocek 2, D. Stibůrek 2, L. Holánek. Poločas: 7:6.

Tenisáci Benešov: Franěk – Sysel, Jíša, L. Holánek – Hocek, Hruška, D. Stibůrek, Zoubek, Pivoňka.

Ve druhém kole pojedou Tenisáci Benešov do Stochova, utkat se s Atlantikem Rakovník.

VÁCLAV MAREŠ