TÁBORSKO – VLAŠIM 0:1

Táborsko vyvinulo velkou snahu a úsilí, Vlašim většinu času přehrávalo, mělo územní převahu, drželo balon, ale vytvořené šance neproměňovalo. Soupeři tak stačilo jednu šanci využít a pak pozorně náskok ubránit. Hráči zpod blanického vrchu vedli od 20. minuty 1:0. Tarczal se po chybě v obraně Táborska lacino dostal k odraženému míči a utěšenou střelou, kterou už možná nikdy v životě nezopakuje, trefil víko Tomovy branky.

V úvodu zápasu ale nebylo Táborsko tolik aktivní, ve zbývajících 70. minutách dobývalo vlašimskou branku, bylo neúnavné, ale buď se nepodařila finální část, nebo chybělo přesnější zakončení. Preslův pěkný trestný kop ve 30. minutě vlašimský gólman Budinský s námahou vyrazil, těsně po přestávce nalitý balon netrefil Nešický, v 64. minutě Preslovo téměř gólové zakončení pokračovalo po teči rohovým kopem a v 80. minutě scházely Sladkému k dosažení branky maximálně decimetry. A tak slavili výhru rytíři.

OČIMA TRENÉRŮ

Petr Frňka, Táborsko: „Zápas se mi hodnotí velmi těžko, protože prvních dvacet minut, to byl jeden z nejbázlivějších výkonů, který jsme kdy předvedli. Vůbec nechápu proč. Začali jsme hrát, až když jsme dostali gól. Prvních dvacet minut jsme absolutně promarnili. Naše hra neměla vůbec úroveň – celotýmově, to nebylo o jednotlivcích. Vlašim toho dokázala využít. Soupeř dal branku po naší chybě na hranici šestnáctky. Je nám pak k ničemu, že soupeře na sedmdesát minut zmáčkneme, když vypracované šance neproměníme. Je to strašně hořké, protože jsme moc chtěli vyhrát, což se nám povedlo naposledy na podzim. Chtěli jsme potěšit domácí diváky, předvést dobrý zápas a udělat tři body, ale těch prvních dvacet minut mi nedá spát."

Martin Hašek, Vlašim: „Hrálo se na skvěle připraveném hřišti. Byl to vcelku vyrovnaný zápas s tím, že jsme prvních dvacet minut hráli velmi dobře. Domácí jsme aktivním pojetím zaskočili a profitovali z toho krásným gólem. Pak jsme ustoupili od aktivity, iniciativu převzali domácí, ale nevypracovali si vyloženou šanci. Ve druhém poločase nás domácí tlačili a my jsme brejkovali. Bylo otázkou, zda dostaneme z nějakého závaru gól, nebo jestli efektivně vyřešíme některý z našich brejků. Nestalo se ani jedno, ani druhé, takže zápas byla napínavý do poslední vteřiny."

Branka: 20. Tarczal. Rozhodčí: Marek – Pilný, Arnošt. ŽK: Sladký, Džafič – Pimpara, Hadaščok, Kulhánek. Diváci: 513. Poločas: 0:1.

Táborsko: Toma – Juroška, Ciferský, Hanzlík, Sladký – Kočí (76. Pilík), Běloušek, Nešický, Ciku (60. Traore), Presl – Džafič (68. Linhart).

Vlašim: Budinský – Nový, Štochl, Pimpara (52. Kavka), Dressler – Frizoni (60. Průcha), Tarczal, Kulhánek, Janda – Hašek, Hadaščok (88. Nečas).