BENEŠOV B – PODĚBRADY 5:0

V úvodu se hrálo opatrně. Domácí se sice více tlačili před branku Poděbrad, ale hosté pozorně bránili a zahrozili po rohovém kopu. V 21. minutě se Benešov dostal lacino do vedení. Po faulu na Borkovce skončil trestný kop Keltnera k překvapení všech za zády brankáře Podrazského – 1:0. Domácí byli i nadále aktivní. Po rohu Borkovce nebezpečně hlavičkoval Komárek, po centru Braného osamocený Voráček hlavičkoval těsně vedle a rána Komárka prosvištěla nad brankou Poděbrad.

Ve druhém poločase již na hřišti kralovali domácí. Dobře bránili, podnikali nebezpečné útoky a mezi 55. a 64. minutou dali definitivně dalšími čtyřmi góly Poděbradům mat. Nejprve střelu Borkovce vyraženou brankářem dorazil do prázdné branky Voráček. Ihned po rozehrání skončila další povedená akce opět po levé straně krásnou střelou Borkovce do šibenice. A to nebylo od hrdiny zápasu vše, když nepolapitelný rychlík unikl obraně hostů a překonal brankáře počtvrté. Poděbrady byly na ručník, a to je ještě čekala jedna rána do vazu, když smrtící devítiminutovku zakončil hlavou Peroutka po centru Marka Chrpy. Domácí poté zvolnili a již zdeptané hosty, kteří si budou muset dát v lázeňském městě léčebnou kůru, dál netrápili.

„Začali jsme zbytečně zakřiknutě a nechali soupeře hrát. Byly z toho dva nebezpečné rohy, se kterými jsme si však poradili. Důležitým momentem byl první gól, a ten jsme vstřelili my. Poté jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Druhý poločas již byl v naší režii. Snad nikdy jsem nezažil takovou gólovou smršť, ve které by padly čtyři branky během devíti minut do sítě soupeře. Celkově jsme zápas zvládli a brankář Stareček poprvé za mého působení v Benešově nemusel snad ani jednou zasahovat," měl radost po zápase trenér benešovského béčka Petr Slepička a dodal: „Chválím celé mužstvo, protože působilo velice kompaktně. Jsem rád, že Borkovec potvrdil svoji kvalitu a dokázal se prosadit, už to moc potřeboval. Lepší úvod jsme si nemohli přát, ale není co oslavovat, protože příště nás prověří velmi dobře hrající Dlouhá Lhota."

Branky: 55. a 58. Borkovec, 21. Keltner, 54. Voráček, 64. Peroutka. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 2:3. Poločas: 1:0.

Benešov B: Stareček – D. Braný, Komárek, Hronek, M. Balík – Janovský, Peroutka, Borkovec (80. P. Balík), Martin Chrpa (55. Marek Chrpa) – Keltner, Voráček (78. D. Jendele).