KATEGORIE U8

V Poříčí nad Sázavou bojovaly týmy o postup v kvalifikaci kategorii U8. Mezi dvacítkou družstev z celé České republiky se snažil prosadit i jeden zástupce ze Slovenska. Trenčín sice prošel do Zlaté skupiny, kde se rozhodovalo o postupujících, ale do hlavního turnaje se mladým Slovákům kvalifikovat nepodařilo. Základní skupiny vyhráli fotbalisté z Vyškova a Sparty Brno. Největší zklamání zažili právě mladíci z moravské metropole. Skupinu ovládli suverénním způsobem, když všech devět zápasů vyhráli. Jenže ve Zlaté skupině už tak úspěšní nebyli a skončili třetí. Do finálového turnaje postupují jen dvě družstva a těmi byly MFK Vyškov a Junior Strakonice. Oba týmy spolku hrály už ve skupině A, z níž šly dál z prvního a druhého místa. Stejně si vedly i ve Zlaté skupině, v níž zvítězil Vyškov, a Strakonice byly druhé. Z Vyškova vzešel i nejlepší brankář turnaje Patrik Sodomka. Nejlepším hráčem byl Petr Hanus ze Žďáru nad Sázavou a střelcem Timotej Turza z Trenčína.
Zástupce Benešovska, Poříčí nad Sázavou, skončilo na 26 místě.
Vyškov a Strakonice se účastní hlavního turnaje kategorie U8, který se odehraje 14. – 15. května za účasti 26 týmů v Táboře.

KATEGORIE U9

Co se Spartě Brno nevydařilo v kategorii U8, dokázala mezi o rok staršími. Kvalifikační turnaj devítek přivítaly Nespeky a tentokrát si mladí Brňané postup vzít nenechali. Skupinu A vyhráli s jedinou ztrátou za remízu s Kladnem a ve Zlaté skupině je na cestě k celkovému prvenství a postupu nezastavila ani prohra s HFK Olomouc ani remíza s Českými Budějovicemi. Ty triumfovaly už v základní skupině B, když o body přišly jen při nerozhodných výsledcích s Braníkem a Karlovými Vary. Jihočeši neprohráli ani ve Zlaté skupině, v níž si s jedenácti vítězstvími a čtyřmi remízami zajistili druhé místo. Současně tak postoupili spolu se Spartou Brno do závěrečného turnaje, který je na programu 21. – 22. května v Benešově.
Ocenění pro nejlepšího brankáře si odvezl Martin Klička z Rokycan, pro nejlepšího hráče Matyáš Putera z Baníku Sokolov a pro nejlepšího střelce Matěj Máša z Vyžlovky.

JIŘÍ NIKODÝM