Šestadvacetiletý fotbalista začal svou kariéru v dresu Sparty Praha, poté se přes Jablonec dostal do Českých Budějovic, ale trenér ho přeřadil do rezervního týmu a hráč, který nasbíral v lize přes sto startů byl pro Dynamo nepotřebný.

Jak byste zhodnotil fanouškům Vlašimi svou dosavadní kariéru?

Od malička jsem byl ve Spartě až do chlapů. Potom jsem chodil hostovat do různých klubů, než mě koupil Jablonec. Z Jablonce jsem přestoupil do Českých Budějovic, kde jsem byl do současnosti.

V lize jste odehrál celkem 110 zápasů, ale poslední rok jste byl v rezervě Dynama, kam vás přeřadit trenér Tobiáš.

První půl rok nebyl ideální a pak na jaře jsem moc šancí nedostával. I když některé zápasy špatné nebyly i podle toho co říkal pan Tobiáš. On se prostě rozhodl, že už mě v kádru nechce a já jsem musel do béčka.

V zimě jste se připojil k týmu Ústí nad Labem, kde to nakonec nedopadlo a pak jste se najednou objevil ve Vlašimi. Jak se to seběhlo?

Byl jsem v kontaktu s trenérem Nádvorníkem již delší dobu, ale potom jsme se dlouho neslyšeli a já měl možnost jít do Ústí. Tam jsem absolvoval soustředění a odehrál i jeden zápas, ale Ústí se nakonec nedohodlo s Budějkama na penězích. Nakonec jsem tedy rád, že jsem mohl jít do Vlašimi.

Ve Vlašimi jsi odehrál i několik přípravných zápasu, jaké z toho máte zatím pocity?

Zatím nic moc, protože se ode mě čekají hlavně góly a ještě jsem žádný nedal, takže doufám, že jsem si je schoval na sezonu.“

S jakým cílem jste vlastně přišel do Vlašimi? Určitě se budete chtít nastartovat a prokázat, že ještě máte na ligu.

Určitě! Někde se potřebuji nastartovat po tom půl ročním výpadku, ale hlavně chci pomoci Vlašimi, aby zůstala tam, kde je a nebo se posunout ještě o něco výš, protože tabulka je dost vyrovnaná. Když se to povede, tak to pomůže samozřejmě i mě.“

Už se tady ve Vlašimi rozstříleli Bálek s Kalabiškou, věříš tomu, že se to povede i Vám?

Já v to doufám. Trenér mi to neustále předhazuje. (s úsměvem)

Teď byly dva zápasy odloženy a tým trénoval na umělé trávě, nemáte strach z přechodu na přírodní pažit?

Pár tréninků na trávě proběhlo, ale samozřejmě je to něco jiného a já si myslím, že budeme dobře připravení. Potom stačí dva tři tréninky a bude to v pohodě.

V sobotu čeká tým Dukla Praha, s jakým cílem půjdete do zápasu?

Určitě ho budeme chtít vyhrát, protože do je první zápas, který je pro vstup do sezony velmi důležitý.

JIŘÍ PAÝR