STRUHAŘOV – MARŠOVICE 2:0 (2:0)

Derby nenabídlo mnoho fotbalové krásy, za to však spoustu důrazu a bojovnosti. V úvodu byli aktivnější hosté, ale jejich snaha byla utnuta v 8. minutě, kdy Ondřeje Hrocha fauloval v pokutovém území Laurich a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Josef Sysel – 1:0. V 10. minutě hosté kontrovali rychlým protiútokem, zakončeným Matějem Haškem, s jehož střelou si domácí gólman poradil. Ve 20. minutě napřáhl z dálky Ondřej Hroch a hostující brankář Pechač musel předvést svoje kvality a vyrazit střelu na roh. V 23. minutě hosté pokazili autové vhazování u svého pokutového území a domácí je potrestali, Folprechtovo zakončení ještě Pechač vyrazil, ale následnou střelu Koblasy už ne – 2:0. V dalších minutách se hosté snažili o zvrat v utkání, ve 30. minutě nebezpečně střílel Shapoval a o osm minut později po samostatném výpadu pěkně umístěně k tyči střílel Bartoš. S oběma pokusy si domácí kapitán Pavel Pessr poradil.

Druhý poločas byl již jen o bojovnosti bez fotbalových akcí a šancí. Za zmínku stojí snad jen dvě střely Folprechta v závěru zápasu. Domácí tak vybojovali cenné a nutno říci, že zasloužené vítězství.     

„Velmi dobře jsme hráli prvních pětadvacet minut, ve kterých se nám podařilo vstřelit dva góly. Poté se hra vyrovnala a hrálo se bez šancí. Obrana zahrála velmi dobře a soupeře jsme do velké šance nepustili,“ byl spokojený po derby asistent trenéra Struhařova Zdeněk Pessr mladší a oddechl si: „Jsem rád, že jsme vyhráli a dotáhli se na mužstva před námi. Pokud bychom nebodovali, už by to bylo těžké.“

To kormidelník Maršovic Jaroslav Žížala byl po duelu skleslý. „Nehrál se moc pěkný zápas, který byl zbytečně moc vyhecovaný a rozhodčí podle mě dával někdy zbytečné karty,“ zlobil se a dodal: „Přesto si domácí za naší naivitu a blbost vítězství plně zasloužili, když vytěžili po našich dvou hrubých chybách rychle dvougólové vedení, které udrželi až do konce.“

Branky: 8. J. Sysel (z PK), 23. Koblasa. Rozhodčí: P. Balík.

Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Hanibal, Dudík, J. Veselý – O. Hroch, Koblasa, Zmek (63. J. Hroch), Michálek (58. L. Kaňka) – Folprecht, O. Veselý.

Maršovice: Pechač – Řezníček (75. Bláža), Dvořák, Orsák, Bartoš (81. S. Šetina) – Matěj Hašek, Shapoval, D. Zavadil (59. Brabenec), Šach – Laurich (46. R. Hašek), Skála.

MICHAL ČERVENKA