STRUHAŘOV – ŘÍČANY 5:2 (3:0)

Domácí se po zlepšeném výkonu a díky vynikajícímu výkonu kapitána, brankáře Pavla Pessra dočkali potřebného vítězství. V prvním poločase konečně předvedli výkon podle představ trenérů a fanoušků, hráli důrazně, bojovně a obětavě. V 6. minutě střílel pěkně Ondřej Veselý, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil. V 10. minutě pálil Michálek z dálky nad branku. Ve 14. minutě fauloval hostující brankář v pokutovém území pronikajícího Ondřej Veselého a nařízenou penaltu proměnil Ondřej Hroch – 1:0. Následně dvakrát zahrozili hosté střelou z dálky, ale vždy nepřesně. Ve 22. minutě se po autovém vhazování a závaru před brankou hostí prosadil hlavou Zmek – 2:0. Ve 28. minutě fauloval J. Veselý ve vlastní šestnáctce, ale domácí podržel brankář Pessr, když vystihl směr střely a byl úspěšný. Ve 32. minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč na levé straně Zmek, následně pěkně přihrál do výhodné pozice Ondřeji Veselému a ten nezaváhal – 3:0. V 36. minutě rozhodčí nařídil druhý, tentokrát přísný pokutový kop proti domácím po zákroku brankáře Pessra. Ten ale opět penaltu, tentokrát směřující na druhou stranu, chytil. Ve 41. minutě krásně vystřelil z dálky Ondřej Hroch, hostujícímu brankáři vypadl míč z rukou a odrazil se od tyče zpět do hřiště.

Ve druhém poločase byla hra o poznání vyrovnanější, hosté přidali a domácí odolávali jejich tlaku, hlavně díky zákrokům brankáře Pessra, a snažili se hrozit z brejků. Jeden z nich v 61. minutě založil rychlou rozehrávkou na Ondřeje Hrocha brankář Pessr a akci zakončil Michálek – 4:0. Hned po rozehrání se prosadili hosté, když Klenka umístěnou střelou snížil na 4:1. V 76. minutě se podruhé v zápase trefil Michálek a pěknou umístěnou střelou, zvýšil na 5:1. Uzavření stavu udělal v 80. minutě zblízka hostující Pavlů - 5:2.

Diváci ve Struhařově viděli zásluhou obou týmu velmi pohledné utkání, na jehož bezproblémovém průběhu měla zásluhu bezchybným výkonem i trojice rozhodčích.

Branky: 61. a 76. Michálek, 14. O. Hroch (z PK), 22. Zmek, 32. O. Veselý – 62. Klenka, 80. Pavlů. Rozhodčí: Palek.

Struhařov: P. Pessr – M. Strnad, Hanibal, Dudík, J. Veselý (50. J. Sysel) – O. Hroch, D. Sysel (60. L. Kaňka), O. Veselý, Koblasa – Zmek (46. J. Hroch), Michálek.

MICHAL ČERVENKA