Proč jste opustil třetí celek ligy Baník Ostrava?

Přišly nové posily, útočníků bylo sedm a již na herním soustředění v Rakousku bylo jasné, kdo bude dostávat šanci. Při generálce na ligu jsem si jako jediný z dvacetičlenného kádru nezahrál. Tak jsem chtěl jít pryč. Na jaře jsem proseděl většinu zápasů na lavičce, i když u mužstva hrajícího na titul. Jenže mě baví hrát fotbal a nebaví mě jezdit po republice a obdivovat krásy stadiónů ze střídačky. Jenže trenér Koubek mi odchod zakázal.

Co rozhodlo o odchodu?

Čekal jsem na majitele klubu, když přijel a viděl nabídky, dal mi možnost jednat. Ligové kádry byly již uzavřeny, tak můj manažer jednal jen s druholigovými mužstvy.

Kolik jste měl nabídek?

Pět. Nejvážnější byly nabídky z Viktorie Žižkov a Vlašimi, další byly ze Sezimova Ústí, Čáslavi a Třince.

Co rozhodlo, že jste zamířil do Vlašimi a ne na Žižkov?

Mluvil jsem s oběma trenéry, jak s žižkovským Pulpitem, tak s vlašimským Nádvorníkem. U vlašimského trenéra jsem cítil větší důvěru. Řekl mi, že chce na mě systém postavit .

Radil jste se o odchodu do Vlašimi ještě s někým jiným než s trenérem?

Všechno měl v rukách můj manažer, ale poslední slovo jsem měl já. Taky jsem měl zprávy od mého fotbalového brášky Martina Kotyzy z Bohemky, který přišel do Vlašimi na hostování. Prý hrají dobře, ale neproměňují šance, což by měla být pro mě příležitost.

Od mládí jste až po dospělé hrál v Benešově a teď budete nastupovat ve Vlašimi. Rivalita mezi okresními městy je velká. Může se stát, že Vám to diváci hned při špatné přihrávce připomenou. Nebojíte se toho?

Vůbec to neřeším. V mistrovských zápasech v dospělích jsem proti Vlašimi nikdy nehrál. Kdyby hrál Benešov druhou ligu a chtěl mě, tak by to bylo něco jiného. Jenže ten již nikdy druhou ligu hrát nebude.

Ve Vlašimi chodí na zápasy více jak tisícovka diváků, kteří pomáhají mužstvu svými hlasivkami, ale když se nedaří, tak to dají hráčům nebo trenérovi hlasitě pocítit.

Co řvou diváci ani moc nevnímám. Když jsem přišel do Ostravy, tak mě brali jako Pražáka, což je myslím je horší, než když přejde Benešák do Vlašimi.

Všichni Vás berou jako náhradu za Bálka, který na podzim ve Vlašimi vstřelil třináct branek. Není to pro Vás velké sousto?

Nejsem Bálek jsem Strnad. Je jasné, že jsem Vlašimi přišel pomoci hlavně se střílením gólů. Vím, že je umím dávat a doufám, že to potvrdím.

Systém s rychlými krajními záložníky a centry do šestnáctky by Vám měl vyhovovat.

S tím musím souhlasit. Trenér stále hledal zakončovatele akcí ve vápně a já věřím, že mu důvěru splatím góly. Většinou jsem si místo před brankou našel, tak jsem to snad za půl roku nezapomněl. Nemusím alespoň někam sprintovat po lajnách a utíkal s mojí rychlostí obráncům.

Byl jste se podívat před příchodem na své budoucí spoluhráče?

Viděl jsme je s Královým Dvorem, když prohráli doma 1:2 a zápas mě nenadchnul. Kotyza stále hru Vlašimi vychvaloval a já viděl něco jiného. Ukázalo se, jak má mužstvo problém se zakončováním, protože neproměnilo hodně šancí. Naopak soupeř ze tří protiútoků dal dva góly a bylo vymalováno.

Z Baníku Ostrava přišel do Vlašimi i mladý osmnáctiletý útočník Patrik Boháč. Znáte se?

Je to mladý kluk a rok s námi trénoval. Má celou kariéru před sebou. ale jsem zvědavý jestli to všechno ustojí, Baník ho stále tlačí do vyšších kategorii. V útoku jsme spolu nikde nehráli.

První mistrovský zápas hraje Vlašim v neděli dopoledne na Viktorii Žižkov. Budete připraven zasáhnout do zápasu?

Určitě a už se těším. věřím, že neprohrajeme a já k tomu pomůžu.

Jak dlouho budete ve Vlašimi působit?

V Baníku Ostrava jsem prodloužil smlouvu na dva roky a do Vlašimi jsme přišel vzápětí na roční hostování.

Co si slibujete od působení pod Blaníkem?

Doufám, že budeme hrát v tabulce nahoře a ne o padáka, k čemuž věřím, že pomůžu střílením gólů. Teď se o mě nevědělo, to chci ve Vlašimi změnit a góly na sebe opět upozornit. Vždyť nejsem tak starý a chci si ještě ligu zahrát.