„Nejdřív byl trenér Koubek naštvaný, ale poté nás pochválil. Kdo mohl čekat před sezonou, že budeme hrát do poslední chvíle o titul,“ vrátil se útočník třetího celku ligy k závěru sezony.

Během besedy kladli mladí kluci Benešova Mílovi Strnadovi otázky, na které sedmadvacetiletý hráč Baníku bez problémů odpovídal. Dozvěděli se, že nejlepší fanoušci jsou v Baníku, kterých chodí 17 tisíc a vytvoří pekelnou atmosféru, i když na Bohemce, kde předtím hrával, jsou také výborní. Jeho největšími kamarády v Ostravě jsou Varadi, Zeher, Lukeš a Mičola, že mladík Vydra je samotář, dětským vzorem byl Brazilec Adriano, který byl levák stejně jako on, že musel po příchodu do Ostravy zhubnout tři kila, teď podepsal smlouvu na další rok, návštěva vyhlášené ulice Stodolní je v sezoně pod pokutou 150 tisíc a překvapil s tím, že pokud nastoupil na hřiště, byl určený jako první na penaltu.

„Každý trénink musím odmakat naplno, i když se mi nelíbí, trenér všechno vidí a podle toho, se pak rozhoduje, koho o víkendu postaví. Ve velkém fotbale, platí heslo: „Kdo hraje má velké peníze, kdo nehraje má menší.“ Takže každý makáme, abysme měli peněz, co nejvíce. Vždycky jsem si přál živit se fotbalem a nechodit v sedm hodin do práce, a to se mi splnilo,“ ukázal střelec tří ligových gólů mladíkům, cestu za slávou a příjemným životem.

Po pětačtyřiceti minutách beseda s mladšími žáky skončila, Míla Strnad nechal klukům na památku plakáty Baníku Ostrava a svoje kartičky. Od pondělí mu totiž již začínají letní galeje se soustředěním v Rakousku.