GRAFFIN VLAŠIM –  SOKOLOV    1:3    

Na soupisce obou týmů bylo jméno David Vaněček, a ten sokolovský se stal hrdinou utkání, když dvakrát překonal brankáře Hanuše. Nejprve Strnad obral o míč váhajícího Verba a naservíroval střelci míč na zlatém podnose a v 19. minutě nachytal Vaněček Hanuše na švestkách z dvaceti metrů střelou pod břevno. „To se nemůže ve II. lize stát. Ríša Vebr místo, aby uhrál míč do autu, tak se otočí dovnitř hřiště, kde trefí hráče, který naservíruje míč před prázdnou branku. Potom prolétne rána Vaněčka mezi rukama Hanuše,“ zlobil se kouč Vlašimi Luboš Urban.  

Vlašimští byli rychlými a nečekanými údery zaraženi, přesto mohli snížit, ale hlavičku Macháčka po rohu bravurně vyrazil Buček na roh. Následně se začala hrát otevřená hra s velkými šancemi, ale dvakrát Hrošovského a Metelku vychytal Hanuš, na druhé straně si Buček poradil s vlašimským Jandou a Vaněček pálil vedle. Přesto se diváci gólu dočkali a k jejich radosti do sokolovské sítě, když se z hranice šestnáctky trefil s pomocí teče a tyče Macek.

Po přestávce začala Vlašim utahovat šrouby a hosté nemohli pořádně přelézt polovinu. Jenže domácí nemají střelce  a na každý gól se strašně nadřou, a tak Vaněček málem zlomil břevno, střelu stejného hráče vyrazil Buček a Janda zamířil vedle.

A tak stačila hostům jedna akce a bylo hotovo. Střelu Metelky ještě vyrazil Hanuš na roh, ale po jeho zahrání Hanzlíkem vyskočil nejvýše Vondráček a poslal míč k tyči. V závěru si již  hosté výhru pohlídali, jen je musí mrzet vyloučení Metelky v nastaveném čase po druhé žluté kartě.  

Vlašimský kouč Luboš Urban byl po zápase zklamán. „Jsem nas..... Je neuvěřitelné, že venku nevyrobíme takové hrubky jako doma s Jihlavou a teď se Sokolovem. Dvacet minut hrajeme mezi vápnama, ale dva slepené góly nás dostanou, tam kam jsme nechtěli. Dostali jsme se sice gólem do zápasu, všechna čest, ale Hanuš vychytal hostům dvě tutovky. Druhou půli jsme se tlačili, nastřelili břevno, Janda trefil boční síť, ale po banální standardce  soupeře dostaneme třetí gól a je po zápase. Diváci nám začnou nadávat, vůbec nepomůžou, což je pro zklamání, protože kluci chtěli. Závěr již hosté chytře ubránili.“

To sokolovský Aleš Jindra byl spokojený. „Bylo to šťastné vítězství. Začátek nebyl z naší strany dobrý, byli jsme pasivní, ale dva góly nám hodně pomohly. Poté jsme ztratili kompaktnost, hrálo se otevřeně, my šance nevyužili a Vlašim naštěstí vstřelili jen jeden gól. Ve druhé půli jsme se zbytečně zatáhli, domácí naštěstí z dvou obrovských šancí nevyrovnali. Postupně se hra změnila a dramaticky po našem třetím gólu, který byl rozhodující.“

Branky: 35. Macek – 8. a 19. Vaněček, 71. Vondráček. Rozhodčí: Nenadál – Makovička, Kovařík. ŽK: Kosak, Macek, Jícha – Metelka 2, Dvorník, Vondráček, Hrošovský. ČK: 90 (+ 2) Metelka (S). Diváci: 455.

Vlašim: Hanuš – Vebr (36. Červenka), Petrů, Zákostelský, Starý – Janda, Pokorný, Macháček, Macek (65. Jícha), Kosak – Vaněček. Trenér: Luboš Urban.

Sokolov: Buček – Dřížďal, Vondráček, Dvorník, Hanzlík – Vaněček (86. Machek), Hrošovský (79. Geňo), Vrtělka, Metelka, Dvořák (62. Krmenčík) – Strnad. Trenér: Aleš Jindra.