Proč vám nedopadlo angažmá na Žižkově, respektive v Dobrovici?
Na Žižkově jsem domluvený, že si mě po půl roce stáhnou na přípravu. Už kvůli tomu jsem se rozhodl zůstat s trenérem (Jiří Kabyl) půl roku a uvidíme, jak to v zimě dopadne. S trenérem na Žižkově jsme mluvili a myslím, že i tahle zkouška dopadla pozitivně.

Vyšší soutěž by vás určitě lákala…
Přemýšlel jsem, jestli jít hrát třetí ligu, nebo zůstat s trenérem. Nakonec jsem se rozhodl zůstat. Přece jen mám v Nymburku spoluhráče, se kterými si docela sedíme.

Zaznamenal jste po úspěšné minulé sezoně zvýšený zájem o vaši osobu ze strany klubů?
Určitě. Začali se ozývat ze třetí ligy. Potom ze Žižkova, který se stal prioritou, protože šel do druhé ligy. Kývnul jsem tomu, a ani se moc nerozmýšlel. Zájem byl dokonce už v průběhu minulé sezony. Všem jsem říkal, že se rozhodnu až po jejím konci, ať mě ji nechají dohrát. (smích)

Za oba celky z vyšších soutěží jste odehrál po jednom utkání a shodou okolností vždy proti ligovému nováčkovi z Hradce Králové. Jaký to pro vás byl skok třeba v utkání za Dobrovici, které bylo pro „votroky" generálkou na ligu a vyhráli ho 4:0?
Byl to těžký zápas. V podstatě jsme si ani moc nezahráli, oni drželi balon, my jen bránili, takže těžko říct, jak jsme vypadali. Nám to žádné zrcadlo neukázalo. Oni se rozehráli na ligu.

Ještě zpátky do minulé sezony, kdy se vám jako jedinému podařilo vstřelit v divizi přes dvacet gólů (21). Co za tím stálo?
V Libiši si celkově sednul ten tým. Vepředu byl Tomáš Petr, se kterým si docela rozumím, a občas mi něco připravil na zlatém podnose.

Bude to pokračovat i v Nymburce, kam část týmu přešla, nebo se to rozbilo?
Doufám, že to bude pokračovat, protože většina kluků, se kterými jsme hráli do ofenzivy, šla právě do Nymburka. Tak doufám, že navážeme na minulou sezonu.

Odchod několika hráčů za trenérem nenesli v Libiši příliš dobře. Už opadly emoce?
Nevím, snad ano. Potkáme se, tuším, poslední zápas. Snad to proběhne v klidu. Záleželo vždy na jednotlivcích. Já věděl, že určitě odejdu. U některých to bylo překvapení, u některých méně. Spíš proto tam byly nějaké emoce.

Vzájemné zápasy každopádně budou mít o náboj postaráno…
Určitě. Předpokládám, že se budou chtít vytáhnout a ukázat v dobrém světle.

Rozumíte si už více také se zbylými hráči Nymburka? Bude spolupráce fungovat i s nimi?
Doufám, že ano. Jsem tam asi týden. Je tam zdravá chuť do fotbalu. Jirka Kabyl tam jako trenér přenesl přesně to, co bylo v Libiši. Všichni jsou nadšení. Těšíme se na každý trénink. Je to krása, když se to takhle povede.

Jaké cíle si s týmem dáváte v Nymburce?
Ze začátku určitě stabilizovat kádr a potom uvidíme. Myslím, že když se budeme držet v horní polovině, tak bude spokojenost.

Myslíte si, že je ve vašich silách nastřílet v nové sezoně ještě více gólů?
Neodvažuji se říct. Určitě bych byl rád a budu k tomu směřovat, ale není to prioritou. Když se bude dařit týmu, bude spokojenost i u mě.

Co vám říkal trenér Kabyl na to, že zůstane v Nymburce? Předpokládám, že byl rád…
Byli jsme v kontaktu po celou dobu. Všechny varianty a všechno kolem sledoval se mnou a říkal mi pro a proti, proč někam jít, někde zůstat, kývnout… Určitě byl rád, že se vrátím minimálně na půl roku. Máme hodně dobrý vztah, takže mi určitě i do budoucna poradí, jak ve fotbale nejlépe dál.