VOTICE – SOBĚSLAV 4:3

Od začátku se hrál ofenzivní zápas s mnoha šancemi na obou stranách a sedmi góly, ve kterých měli domácí většinou navrch. Trestný kop Čupra ještě přelétl branku hostů, ale Štork již v 7. minutě, po chybě soupeře v rozehrávce, samostatný únik proměnil – 1:0. Jenže Soběslavští po čtvrthodině hry po dlouhém pasu a úniku útočníka vyrovnali. Do přestávky ale domácí strhli vedení opět na svoji stranu. Štork nejprve po trestném kopu Čupra a hlavičce Budila nastřelil brankáře, ale ve 33. minutě již hlavičkoval přesně po další Čuprově nabídce Šlejmar do sítě. Vzápětí se trefil Štork po trestném kopu Čupra a do kabin šly Votice s dvoubrankovým náskokem.

Po přestávce pokračovala ofenzivní kopaná, ve které po hodině hry hosté snížili po rychlém brejku a zpětné přihrávce. Na to o chvíli později reagoval Štork, jenž zkompletoval hattrick po centru Koláře – 4:2. Ani to však hosty nezlomilo, když po střele těsně nad v 82. minutě opět snížili na rozdíl jedné branky po pěkné kombinaci a střele k tyči. Domácí kontrovali ranou Šlejmara, kterou gólman vyrazil, jenž si poradil nohou i s osamoceným Homolkou po brejku.

V samotném závěru ještě hosté nastřelili břevno a dožadovali se penalty, kterou ale rozhodčí neodpískal. „Byl to faul a rozhodčí nám odpustil penaltu. Alespoň z našeho pohledu z lavičky byla jasná," přiznal po zápase trenér Votic Martin Bárta a zhodnotil utkání: „Byl to dobrý zápas, ve kterém jsme měli více šancí, ale závěr jsme si zbytečně zkomplikovali. V první půli jsme měli hru ve své moci, byly tam pěkné akce a vedli jsme 3:1. O poločase jsem vystřídal a druhá půle již od nás nebyla tak dobrá, přesto jsme si vypracovali velké šance, které jsme ale neproměnili. Byl to ale další kvalitní přátelák. Ve výkonu týmu jsou ještě maličkosti, na kterých musíme zapracovat, ale věřím, že je do začátku jarní části soutěže (pozn. sobota 7. března od 14:30 doma s Nespeky) odstraníme."

Branky Votic: 7., 35. a 61. Štork, 33. Šlejmar. Poločas: 3:1.

Votice: Soukup (46. Tůma) – Šlejmar, M. Budil, Molčík (46. Sládek), Bareš (62. Říha) – Čupr – Říha (53. Kramný), Kolář, Viskup (46. Podhorský), Homolka – Štork.