VLAŠIM – OLOMOUC 0:1

V prvním poločase se ve velkém vedru urodila jen jedna větší šance, a to Olomoucká, když Plšek po centru Sladkého nepřekoval z malého vápna Nguyena.

Až do 65. minuty se diváci většinou nudili, protože se přišly podívat na šance a góly, což neviděli. Pak hosté zahrozili hlavičkou Petra, kterou zlikvidoval Nguyen, a Piško, na poslední chvíli zablokoval gólovou střelu Plška. Na druhé straně dělovku Nečase z úhlu vytáhl Buchta na roh a pěkný průnik Vyhnala, zastavil skluzem Šindelář. Domácí chtěli penaltu, ale sudí je nevyslyšel. V závěru měla Olomouc tlak, který vyvrcholil v 90. minutě, kdy míč po centru Sladkého hlavičkoval do sítě Štěrba. V nastavení ještě lapil Nguyen sólo Hály.

„Sigma má fyzicky disponovanější hráče. My jsme mužstvo, které potřebuje hrát po zemi a rychle, protože máme dost mladých hráčů rychle pracujícími s míčem. V obrovském vedru a na suché, vyšší trávě se hraje pomalá hra a více soubojový zápas, na což typy hráčů nemáme. To nás nakonec doběhlo v poslední minutě, což je po odvedené práci kluků hodně smutné. Pokusíme se získat body jinde a věřím, že když se ochladí, budeme kousat víc," doufá trenér Vlašimi Martin Hašek.

„Moc neeviduji, co se píše v novinách, protože poté se člověk dostává pod větší tlak. Ten jsme cítili, ne z důvodu zachránění Jílka, ale abychom zachránili úvod soutěže a bodově nepropadli. Na obou stranách bylo málo šancí, ale na velké teplo, které panovalo, se hrálo svižné utkání. Za čtyři kola byla Vlašim nejběhavějším mužstvem, ale je vidět v některé fázi, že je to mladé mužstvo. Byly to ale vydřené tři body," oddechl si kouč Olomouce Václav Jílek.

Branka: 90. Štěrba. Rozhodčí: Houdek – Vlček, Vitner. ŽK: Čapek, Vyhnal, Piško – Petr, Štěrba, Vašíček, Hála. Diváci: 440. Poločas: 0:0.

Vlašim: Nguyen – Breda, Piško, Štochl, Vondra – Tusjak (83. Frizoni), Kulhánek, F. Hašek, Janda – Nečas (75. Jícha), Čapek (39. Vyhnal).

Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Habusta (46. Petr), Šindelář – Buchvaldek (56. Hála), Vepřek, Plšek (75. Vašíček), Houska, Falta – Chorý.