Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Startuje další ročník Tip ligy

Benešov – Nový ročník největší tipovací soutěže Benešovského deníku se přiblížil, Tip liga startuje už o víkendu 27. a 28. srpna 2016. Opět se bude tipovat na fotbalové zápasy hrané v regionu a opět o zajímavé ceny. Dnes nabízíme přesná pravidla soutěže.

19.8.2016
SDÍLEJ:

Tip ligaFoto: archiv

V čem je podstata hry?

Jde o to, aby soutěžící správně natipovali co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, které se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 – výhra domácích, 0 – remíza nebo 2 – výhra hostů. Tikety s dvojtipy 10 nebo 02 budou brány jako chybné a nebudou započítány.

Kdo se může Tip ligy zúčastnit?

Každý fanoušek okresního fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i během hry z průběžného pořadí vymažeme. Tip ligy se nesmí zúčastnit zaměstnanci VLP ani jejich rodinní příslušníci.

Jak se do hry zapojit?

Od pondělí do pátku (kromě svátků) vyjde v našem deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku ho doručíte do redakce Benešovského deníku. Od druhého kola budete moci tipovat i na internetu na adrese www.denik.cz./tipliga. Osobně můžete doručit kupon do redakce do pátku 16 hodin.
Po internetu můžete poslat své tipy (od 2. kola) až do páteční 16 hodiny. Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání deníku, kde budou opět vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže e je nutné ho uvádět na tiket kvůli připisování bodů!

Jak se budou tikety hodnotit?

Za každý správně natipovaný zápas získá tipující +2 body, za špatně natipované utkání -1 bod. Za celý tiket tak můžete získat až dvacet bodů, ale také minus deset, pokud neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, získávají za něj všichni tipující 0 bodů.

Co bude rozhodovat o vítězi při rovnosti bodů v jednotlivých kolech?

Jako první budeme brát tzv. Supertrefu, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních v kole.
Pokud budou mít dva nebo více tipujících shodný počet bodů a ani jeden přesně netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže). Pokud by se daní tipující přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na „pravidlo první chyby". To znamená, že u tiketů těchto tipujících půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole. Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí pořadí v kole nižší přidělené startovní číslo, protože hráč do soutěže vstoupil dříve.

Co bude rozhodovat o prvních místech při rovnosti bodů v dlouhodobé soutěži?

Během soutěže to v pořadí na prvních jedenácti místech bude vyšší počet bodů získaných v posledním kole.
Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat součet tipů Supertrefy ve všech kolech. Pokud by žádný ze soutěžících netrefil správný počet vstřelených branek ve všech vybraných utkáních Tip ligy, určí se pořadí podle toho, kdo byl tomuto počtu nejblíže. Pokud by se soutěžící přiblížili skutečnému počtu gólů stejným rozdílem, pak rozhodne nižší startovní číslo, protože hráč do soutěže vstoupil dříve.

Jak dlouho soutěž potrvá?

Soutěž bude mít třináct kol (třináct týdnů). Začíná se o víkendu 27. a 28. srpna. Předání cen nejlepším tipujícím proběhne do čtrnácti dnů od ukončení Tip ligy.

O co se hraje?

Vítěz každého kola se může těšit dárkové balení piva od pivovaru Ferdinand Benešov. Vítěz konečného pořadí získá, jako každý ročník, sud od pivovaru Ferdinand Benešov. Dále budou ceny – poukázka do restaurace U Zlaté hvězdy, vstupenky do Aquapalace Čestlice a knihy se sportovní tematikou z vydavatelství Albatros.

Přejeme čtenářům Benešovského Deníku při tipování mnoho úspěchů a zábavy.

Co je vlastně Tip liga?

Tip liga je nejstarší soutěží regionálních Deníků, trvá už šestnáct let. A hraje se ve všech jednasedmdesáti mutacích vydávaných společností VLP. Založili ji členové jedné z nejmenší mutací Deníku na území republiky, Tachovského deníku.

Její princip je postaven na soutěživosti fotbalových fanoušků, kteří díky díky Tip lize nemusí sázet jen na takzvané velké profesionální kluby (v sázkových kancelářích), ale také na kluby svého srdce a domova. Z městeček, obcí i nejmenších vesniček.

Sází se třináctkrát na jaře a třináctkrát na podzim, každý rok tak pozná Tip liga dva vítěze. Dohromady jich tedy poznala třicet v každém okresu České republiky.

Sází se vždy deset vybraných výsledků fotbalového víkendu, a to jednoduchým způsobem. Čtenář volí jedničku – pokud sází na domácí, nulu – pokud tipuje remízu a dvojku – pokud vybral jako vítěze hosty.

K tomu tipuje ještě počet branek v kole, to když je nutné rozsoudit pořadí dvou shodně bodujících hráčů.

Existují dvě možnosti sázení. První je pomocí papírových kuponů, druhé je pohodlnější, po internetu. Jen v prvním kole kvůli registraci hráčů je nutné hlasovat pouze pomocí papírového kuponu.

Pro vítěze jednotlivých kol a pro vítěze celé soutěže zajišťuje redakce ceny.

Každý týden také připravuje jednu speciální tiskovou stranu (středeční), na níž čtenáři najdou kompletní pořadí Tip ligy, všechny výsledky uplynulého kola i další zajímavosti včetně rozhovorů s vítězi či prezentace sponzorů soutěže.

Ve Středočeském kraji se hlasuje ve všech mutacích, tedy v Mělnickém, Boleslavském, Kolínském, Nymburském, Kutnohorském, Benešovském, Příbramském, Rakovnickém, Berounském i Kladenském deníku.

Letos zahajuje Tip liga své „boje" o posledním víkendu v srpnu a těší se na svých tradičních třináct kol.

Autor: Pavel Šimáček

19.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení