SK Posázavan Poříčí nad Sázavou

Po odstoupení Hradišťka vyskočilo Poříčí z pátého místa na bronzovou pozici. „Mužstvo na podzim fungovalo v zápasech až výjimky velmi dobře. Kluci se dokázali přizpůsobit změnám v rozestavění a předváděli jsme většinou kvalitní fotbal, čehož výsledkem bylo 29 bodů. Hrubě se nám nepovedl jen zápas v Hradišťku, kde jsme prohráli 0:4, ale je paradoxem, že se nám nakonec do tabulky nezapočítává," podotkl k podzimní části spokojený trenér Poříčí Pavel Šimáček a dodal směrem k jaru: „Doufám, že se kluci výsledky neuspokojí a nebudou si myslet, že to na jaře půjde samo. Mým cílem a věřím, že i mužstva, je dohrát soutěž do pátého místa."

Většinu zimní přípravu absolvovali hráči na umělé trávě v Benešově, ale jako již tradičně s horší účastní na trénincích. „Opět jsme se potýkali se špatnou docházkou na tréninky, ale to už jsem si tak trochu zvykl. Těšilo mě, že i v malém počtu se kluci snažili trénink dělat na sto procent, takže doufám, že fyzicky nebudeme v zápasech odpadávat," věří Šimáček.

V přípravných zápasech Poříčí nevyhrálo (ČAFC Praha 4:8, Libiš 2:7, Teplýšovice 1:2, Háje 1:1 a Sázava 3:3). „V zápasech se nám tradičně nevedlo, ale ani to mě nerozhází. Měli jsme problém dát jedenáct lidí do hry a v pěti zápasech jsme vystřídali čtyři brankáře, což taky hře neprospěje. Něco mi to ukázalo, ale nepřikládám k těmto zápasům velký význam, rozhodovat se bude v mistrácích," poznamenal kouč Poříčí.

Kádr mužstva se nezměnil. V Poříčí pokračují bývalí ligoví hráči Stanislav Vlček a Martin Hašek a z půlročního studijního pobytu se vrátil Vladimír Pavlečko.

Jaro otevře Posázavan v sobotu od 14:30 ve Všenorech, které na jaře porazil 3:1. „V úvodu jara hrajeme z pěti kol čtyřikrát venku a jen s Voticemi doma, tak uvidíme, co to s týmem provede. Hodně napoví již zápas ve Všenorech," podotkl směrem k začátku jarní části Pavel Šimáček.

SK Benešov B

Benešovská rezerva je po podzimu na šesté pozici s 23 body. „V silách hráčů bylo rozhodně lepší umístění," nebyl spokojený po podzimu trenér benešovského béčka Petr Slepička.

Zimní přípravu již tradičně absolvovali hráči společně s fotbalisty třetiligového kádru dohromady. „Nebyla příliš vydařená, protože hráči, které mám k dispozici, toho až na výjimky moc nenatrénovali. Máme dlouhodobě zraněného Komárka a Hronka, Rezek působení v Benešově ukončil a zdravotně fit není ani Kubálek," posteskl si kouč, přesto doufá: „Jsem optimista, a tak hráčům věřím, že bude hra na jaře zase o kousek lepší a kluci fotbalově povyrostou. Mužstvo doplníme šikovnými dorostenci a málo vytěžovanými hráči z áčka."

Novou tváří v týmu je jen Zvěřina z Mirošovic. „Zatím se s mužstvem sehrává. Až čas ukáže, jak bude prospěšný, ale příležitost na jaře dostane," dodal k nováčkovi v týmu Slepička, jenž s mužstvem odehrál šest přípravných zápasů – porazili Votice 3:1, Týnec nad Sázavou 8:1, Teplýšovice 6:1, remizovali se Sázavou 1:1 a prohráli s ČAFC Praha 3:4 a Sedlčany 4:7).

A kde by chtěl být trenér benešovského béčka s týmem po skončení sezony? „Umístění bude záležet na tom, jak a kým mužstvo doplníme. Mám sedm zdravých a připravených hráčů, které budou doplňovat asi nejvíce dorostenci. Pokud to budou ti Top hráči, nemyslím si, že bychom skončili hůře než na podzim," má jasno Petr Slepička, který začíná jaro s týmem v neděli ve 14:30 na hřišti posledních Cerhovic.

Sokol Nespeky

Nováček I. A třídy z Nespek nebyl otloukánkem v soutěži a získal na podzim 20 bodů, což je do jarní části slušný vklad.

V zimní přípravě se mužstvo pod vedení trenéra Václava Knížka staršího připravovalo svědomitě, jen zápasy moc radosti kouči nepřinesly. „Výsledkově se nám nedařilo. Hlavně na turnaji v Uhříněvsi jsme měli hrůzostrašné výsledky, ale to bylo také tím, že si mužstvo stále sedalo. Tréninková účast hráčů ale byla výborná. Z osmnáctičlenného kádru vždy nejméně dvanáct hráčů, buď úterky v Nespekách, nebo čtvrtky na umělé trávě na Vyšehradě, trénovalo s dobrým nasazením," našel dva protipóly přípravy Václav Knížek.

V kádru došlo k několika změnám – zkušený stoper Obermajer odešel do Nového Strašecí, dlouhodobě zranění jsou Kyselka s Kukačem, momentálně jsou na marodce Röhrich, Urban a Kupša. Na druhou stranu se po operaci kolena vrátil kapitán Burian a novou tváří je záložník Švehla z Junioru Praha, v jednání jsou bývalý ligový útočník Slávie Praha Jiří Vávra a a brankář Šilhavý z Viktorie Žižkov.

„Po odchodu Obermajera vyřešíme stoperskou dvojici z vlastních zdrojů Kamilem Kulhavým a Krejzou a změníme i systém hry ze tří na čtyři obránce," odtajnil kouč a dodal: „Jsme také domluveni s Lukášem Nachtmanem, jenž pracuje v Bratislavě, že by na pár klíčových zápasů přijel. Teď už je na mně, abych mužstvo dobře složil."

V sobotu nastoupí Nespeky od 14:30 v derby ve Voticích. „Sestavu mám danou. Už se na mistráky těšíme, bude tam zase nádech soutěžení. Votice jsem v zimě neviděl, ale nějaké informace mám i od trenéra Teplýšovic Chomáta. Doufám, že začneme dobře. Votice jsou na spodku tabulky, musí vyhrát, což je bude nutit tlačit se dopředu. My pojedeme hrát dobrý fotbal, a pokud bude mužstvo šlapat jako v první půli s béčkem Vyšehradu, tak budu spokojený," poznamenal k prvnímu jarnímu zápasu nespecký trenér a odtajnil cíl do druhé části sezony: „Chceme hrát dobrý fotbal a udržet se v klidném středu tabulky."

SK Votice

Po podzimní části byli ve Voticích velmi zklamáni z výsledků i předvedené hry mužstva a místo, aby čeřili vody v horní části tabulky, tak to bylo naopak, z čehož nakonec vyplynulo 12. místo. „V úvodu soutěže nám chyběla organizace hry na hřišti, rozehrávka a zkušenost Martina Čupra. Dělali jsme v obraně individuální chyby, po kterým nás soupeři trestali. Jinak mužstvu nemůžu upřít snahu, bojovnost a nasazení, i do šancí jsme se dostávali, ale neproměňovali je, což nás sráželo," našel příčiny neúspěchu trenér Votic Martin Bárta.

I když se na podzim nedařilo, kádr se přes zimní přípravu moc nezměnil a mužstvo doplnili jen dorostenci Molčík a Slunečko, kteří již v první části soutěže naskakovali. „Doplnění kádru již asi nedojde a experimenty na poslední chvíli nechci dělat," má jasno kouč a dodává k zimní přípravě: „S výkony mužstva v zápasech (Benešov B 1:3, Želeč 1:1, Dobrovice B 8:0, Neveklov 6:0, Sedlčany 2:2, Soběslav 4:3, Teplýšovice 1:1) jsem byl spokojený, zvlášť utkání s kvalitními týmy Želčí, Sedlčany a Soběslaví byly velmi dobré. S tréninkovou morálkou jsem v rámci možností také spokojený."

Startem do jara se pro Votice stane sobotní domácí zápas s Nespeky, který se hraje od 14:30 na umělé trávě: „Na Nespeky jsem se nebyl podívat, ale mám zprávy od jiných trenérů, kteří s nimi hráli. I předběžně vím, kdo tam hraje," poznamenal před derby Martin Bárta, jenž si vytyčil cíl na zbytek sezony: „Mužstvo má určitě na víc, než být ve spodní části tabulky, a proto se chceme dobrými výkony a výsledky dostat do té lepší části tabulky."