Starším dorostencům Vlašimi podrazily nohy v Janovicích dvě penalty

Uhlířské Janovice, Králův Dvůr - Na hřištích soupeřů z Uhlířských Janovic a Králova Dvora se moc okresním fotbalovým týmům Vlašimi a Voticím v krajském přeboru fotbalového dorostu nedařilo a jen mladší dorost Vlašimi se radoval z plného počtu bodů.

29.9.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

STARŠÍ DOROST

UHLÍŘSKÉ JANOVICE - VLAŠIM 3:2 (1:0)

Do zápasu vstoupili hosté aktivně a byli lepším týmem na hřišti. Z územní převahy si vytvořili jednu větší šanci, kterou však Matzner v těžké pozici nedokázal přetavit ve vedoucí branku. K více brankovým příležitostem chyběla Vlašimi lepší finální fáze. Jediný gólový moment prvního poločasu tak přišel po přísně odpískané penaltě, kterou s přehledem proměnil T. Kopp.

Druhá půle probíhala podle stejných not jako první. Hosté byli mírně lepším týmem, ale gól opět vstřelili domácí, když T. Kopp využil zaváhání vyběhnuvšího gólmana Štechra. Vlašimští ale nesložili zbraně a během pěti minut vyrovnali. Nejprve důrazný Motyčka využil drzý Matznerův průnik a poté Dušek přetavil v gól Motyčkovu nezištnou přihrávku - 2:2. V tento moment byli hosté na koni a mohlo být i líp, ale praporek asistenta rozhodčího nepustil aktivního Motyčku do samostatného úniku. Zápas nakonec rozhodla druhá penalta, kterou po ruce hostujícího obránce v pokutovém území proměnil Vinický - 3:2. Závěrečný tlak rytířům vyrovnání nepřinesl.

"Odehráli jsme víc než vyrovnané utkání, kterému by spíše slušela remíza. Bodová ztráta mě samozřejmě mrzí, ale kluci zápas odmakali a nemám jim vůbec co vytknout," dodal po zápase trenér Vlašimi Josef Linhart.

Branky: 29. (z PK) a 56. T. Kopp, 78. Vinický (z PK) - 60. Motyčka, 65. Dušek. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 3:1. Vlašim: Štecher - Vesecký, Rut, Martinák, Jelínek, F. Brýl - Motyčka, Novotný, Jeništa - Matzner, Dušek. Střídali: Zeman, V. Brýl, Vejvoda.

KRÁLŮV DVŮR - VOTICE 3:2 (1:2)

Předposlední Votice byly blízko k bodům, ale v závěru domácí dvěma góly otočili výhru na svou stranu.

Branky: 16. Jiras, 72. Bican, 83. Černý - 37. Křemen, 45. V. Budil. Rozhodčí: Palek. ŽK: 2:3. Votice: Malík - Baťha, Horák, Dvřák, Kramný, V. Budil, Halas, Doubrava, Sochůrek, Křemen, Kočí.

MLADŠÍ DOROST

UHLÍŘSKÉ JANOVICE - VLAŠIM 2:6 (2:3)

Od začátku favorizovaní hosté domácí zatlačili před jejich branku a v 18. minutě vedli po brankách Pajka, Křemena a Štyxem tříbrankovým rozdílem. Jenže poté začali být pasivní a domácí Šotkou snížili na 2:3.

Po přestávkové bouřce v kabině se Vlašimští vrátili na hřiště, zlepšili pohyb, přihrávku a důraz. Brzy Zemanem vstřelili uklidňující branku a dovedli utkání do vítězného konce, když přidali ještě dva góly.

Branky: 32. a 34. Šotka - 18. a 74. Štyx, 13. Pajk, 4. Křemen, 51. Zeman, 80. Drož. Rozhodčí: Mucha. Vlašim: Fialka - Zvára (Neděla), Coufal (Kaprál), V. Brýl, Křemen, Blažek, Lalouček (Arnolt), Zeman, Pajk, Buchta (Drož), Štyx (Toula).

KRÁLŮV DVŮR - VOTICE 3:1 (0:0)

V prvním poločase hosté ještě z domácími krok, ale po změně stran třikrát inkasovali a ještě dohrávali o deseti bez vyloučeného Kocourka.

Branky: 42. Vlasák, 70. Matějka, 78. Bárta - 72. Sochůrek. Rozhodčí: Ducký. ŽK: 0:4. ČK: 59. Kocourek (V). Votice: Š. Budil - Míka, Dvořák, Koucký, Košař, Kořínek (56. Krupka), Kočí, Kramný, Molčík, Sochůrek, Kocourek.

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny z Benešovska.