Liberec – BC Benešov 67:65
Oslabené benešovské hráčky podaly v souboji dvou prvních celků ligové tabulky výborný výkon, přesto ve vyrovnaném utkání těsně prohráli, když se hostující trenéři v závěru hodně zlobili na rozhodčího Kuřitku, který na Benešov odpískal technickou chybu, po které domácí děvčata rozhodla o těsné výhře.

„K utkání jsme odjížděli ve velmi oslabené sestavě. Chyběly Verča Mašková, Kačka Platilová a Sabča Vobecká. Ale i v tak oslabené sestavě jsme chtěly podat co nejlepší výkon. To se nám také povedlo. Holky předvedly proti prvnímu celku tabulky vynikající výkon a nebýt opravdu velice tendenčního rozhodování pana rozhodčího Kuřitky, který si spoustu věcí vymyslel, tak jsme přesvědčeni, že bychom museli vyhrát. I tak holky zaslouží absolutorium za předvedený výkon,“ smekla pomyslný klobouk před svými svěřenkyněmi trenérka Benešova Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Strnadová 26, Martina Mazurová 22, Michaela Mazurová 11, Včeláková 2,Votrubová 2, Landová 2. Trojky: 5:3. Trestné hody: 28/18:6/6. Čtvrtiny: 20:12, 17:22, 20:12, 10:19.

SK Aritma Praha – BC Benešov 51:67
Zápas ve svůj prospěch rozhodly Benešačky v závěru druhé čtvrtiny, kdy získaly jedenáctibodový náskok, který v závěru ještě navýšily.

„Jen my trenéři jsme před utkáním věděli, že pokud v zápase uspějeme, tak vlastně bude o postupujících do extraligové baráže rozhodnuto. To se nám povedlo a jsme rádi, že se nemusí rozhodovat v posledních dvou utkáních na naší palubovce. Holky opět podaly vynikající výkon. Chtěla bych vyzvednout výkon Jarky Landové, která se výborně zhostila úkolu zastoupit vyfaulovanou Martinu Mazurovou. Myslíme si, že za to jak po celou dobu holky pod naším vedením pracují, si postup do baráže zaslouží a je to opravdu výsledek poctivé práce,“ poděkovala hráčkám Ludmila Mazurová a dodala: „Chtěli bychom pozvat všechny rodiče a příznivce na poslední dvě utkání 16. a 17. května na naší palubovce a rozloučit se tak s velice úspěšnou sezónou.“

Body Benešova: Michaela Mazurová 24, Strnadová 15, Landová 10, Martina Mazurová 8, Mašková 7, Balatová 2, Měchurová 1. Trojky: 11:0. Trestné hody: 20/12:25/15. Čtvrtiny: 16:17, 14:24, 15:14, 6:12.

JIŘÍ MAZUR