Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Standardky přinesly úspěch

Benešov, Beroun – Mistrovskou fotbalovou sezonu rozjeli také dorostenci v lize U19, kde zástupce okresu Benešov odehrál dva zápasy – v neděli doma inkasoval od Motorletu Praha pět kusů, což ale ve středu napravil v Berouně, když všechny góly vstřelil po standardních situacích.

23.8.2013

Patrik Vyhlídal (ve žlutém) obchází hráče Motorletu Praha.Foto: Robin Novák

BENEŠOV – MOTORLET 0:5

Po všech stránkách lepší hosté dostali Benešov v prvním poločase pod silný tlak, z čehož pramenily hrubé individuální chyby ustrašených domácích, které Motorlet třikrát Mackem, Šmorancem a Hájkem dokonale využil.

Ve druhém poločase se benešovská hra zlepšila, domácí se podívali i na půlku Motorletu, ale žádnou akci gólově nezakončili. Naopak velmi kompaktní hosté ještě dvěma góly Hájka upravili na konečných 0:5.

Branky: 36., 76. a 82. Hájek, 10. Macek, 17. Šmoranc. ŽK: Vlasák, L. Balata (oba B). Poločas: 0:3.

Benešov: Kondelík – Korynta (36. Kubálek), Verner, Vacek, Rezek – Vyhlídal, L. Balata – Vlasák, Cettl (70. Netolický), Přitasil – Breburda (77. Strnad). Trenér: Luděk Matoušek.

BEROUN – BENEŠOV 1:3

Benešov začal na umělé trávě v Berouně ve vloženém zápase aktivně a tlačil se do zakončení. Po první pěkné akci a centru Cettla ještě hlavičkoval Vlasák do rukou brankáře. Poté se již do přestávky urodilo ze dvou standardních situací, když se trefili stopeři Verner a Vacek.

Po přestávce pokračoval tlak Benešova, který byl přibrzděn zbytečných faulem Vlasáka, po kterém následovala penalta, z níž domácí snížili na 1:2.

Berounští ožili, ale hosté jim dobrou obrannou prací nedovolili vyrovnat, naopak. V 77. minutě předvedl trenér Benešova Matoušek geniální tah, když poslal do hry Koryntu, jenž si vzápětí naběhl na roh a hlavou upravil na konečných 1:3 a potvrdil tak první výhru Benešova.

Branky Benešova: Verner, Vacek, Korynta. Poločas: 0:2.

Benešov: Kondelík – Kubálek, Verner, Vacek, Rezek – Vyhlídal, L. Balata – Cettl (77. Korynta), Vlasák (86. Jírů), Přitasil – Breburda (64. Netolický). Trenér: Luděk Matoušek.

JIŘÍ KONDELÍK

23.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Pro volby zůstala už jen oficiální místa

Sebastian Reiter se narodil 13. října v 6.07 šťastným rodičům Janě Zikešové a Vítězslavu Reiterovi. Při narození malý chlapeček vážil 3 050 gramů a měřil 50 centimetrů. Starší sestřička Isabela Zikešová (2,5) se setká s bratříčkem doma v Mnichovicích.
5

Právě jsme se narodili

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Chotýšany - Mnohem větší účast při pátečních volbách potvrdila volební komise v Chotýšanech. Dokonce se kolem čtvrté hodiny u volební místnosti vytvořila fronta voličů. "To se nám ještě nestalo, že by na volby lidé stáli frontu. Těší nás, že chodí mnohem více mladých," prozradila předsedkyně volební komise Jana Dessová.

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Struhařov - Účast při prvním dnu voleb do Poslanecké sněmovny byla ve Struhařově velká. Alespoň podle volební komise, která se s takovým zájmem v minulosti nesetkala.

Více mladých přichází k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.