Máte za sebou deset ligových zápasů, jak jste spokojen s výsledky a výkony týmu?

Myslím, že jsme měli velice dobrý vstup do soutěže. Ze čtyř utkání jsme získali devět bodů. Poté se nám nedařilo hlavně na venkovních hřištích. Získali jsme pouze bod ve Frýdku. Odehráli jsme výborná utkání, průměrná i podprůměrná. Stále máme na čem pracovat a co zlepšovat.

V úvodu sezóny vás limitovala zranění útočníků Vyhnala a Jeslínka. Jak moc se to promítlo do výsledků?

Nemyslím si, že by to nějak ovlivnilo výsledky z úvodu sezóny. V útoku hráli výborně Vojta Hadaščok s Oskarem Fotrem. Pavel se po svém návratu výrazně podílel na dvou domácích výhrách. Jirka Jeslínek naskočil v posledním zápase a byl oživením pro naší hru. Jsem moc rád, že jsou všichni zdraví a můžeme je použít. Každý je typologicky trochu jiný a pro tým jsou všichni velikým přínosem.

Jak je na tom tým v současné chvíli po zdravotní stránce? Jeslínek se již zapojil a co ostatní?

Jirka měl nepříjemné poranění kotníku, takže rekonvalescence trvala poněkud déle. Teď už je čtrnáct dní v plném tréninku, nabírá herní kondici a je připraven do hry. Další, s kterými nemůžeme na delší dobu počítat jsou Tomáš Cabadaj a Marco Tulio. Tomáš má malou prasklinu holenní kosti a Marco si obnovil zranění zadního stehenního svalu.

Reprezentační pauzu si tým zpestřil zápasem proti Hradci Králové. Splnil zápas účel? Na lavičce byli někteří dorostenci. Má někdo reálně z vlašimského dorostu šanci dostat se v dohledné době do kádru áčka?

Pokud máte dostatek hráčů je vždycky dobré odehrát utkání v reprezentační přestávce. Pro ty, kteří pravidelně šanci nedostávají v základní sestavě, je to dobrá příležitost odehrát kvalitní utkání. Ti, kteří nastupují pravidelně nevyjdou ze zápasového rytmu. Takže zápas s Hradcem účel jednoznačně splnil. Jelikož do mládežnických výběrů odcestovalo pět našich hráčů, dali jsme prostor i našim dorostencům. Do utkání nakonec naskočil pouze útočník Josef Dušek a musím říct, že mě mile překvapil. Dostat se do kádru A-týmu má šanci každý. Přechod z dorostu mezi dospělé je ale velice těžký pro každého hráče, zvlášť když je mezi soutěžemi velký výkonnostní rozdíl. To je přesně náš případ.

Moc prostoru zatím nedostal pro mnohé fanoušky zajímavý Marco Túlio. Jaký máte pohled na jeho výkony?

Marco má momentálně velikou smůlu. Při první reprezentační pauze se zranil dva dny před utkáním se Spartou a ve druhé tři dny před zápasem s Hradcem Králové. Obnovil si zranění stehenního svalu a bude několik týdnů mimo. Nicméně je to hráč, který má potenciál. Na obránce je velice dobře technicky vybavený a silný v osobních soubojích. Je mu teprve 18 let, takže má ještě vše před sebou.

Vynikajícího výsledku jste dosáhli na půdě Bohemians v pohárovém utkání, byla z vaší strany pro tým vypsaná nějaká odměna?

Nene, nebyla (směje se). Pro trenéry i hráče na obou stranách to bylo hodně zajímavé utkání. Bývalí spoluhráči, kolegové, svěřenci proti sobě. Jednalo se i o rodinný souboj. Hráčům jsem v kabině před zápasem jen řekl, ať na chvilku zapomenou na to, že mají v Bohemce kamarády a udělají vše proto, abychom postoupili. I přes pomalý vstup do utkání se nám povedl výborný obrat a myslím, že jsme zaslouženě postoupili. Byl to náš letošní nejlepší výkon.

V posledních dvou zápasech se na stadionu opět po delší době vytvořil kotel fanoušků, jak vnímáte jejich podporu?

Vnímám to jen a jen pozitivně. To, že kotel soustavně povzbuzuje hráče na hřišti, nezávisle na stavu, nebo předváděné hře, je skvělé. Dokonce se v něm objevují i některé benešovské tváře, což by bylo před několika lety téměř nemyslitelné. Věřím, že se ještě o několik členů rozrostou a strhnou i zbytek stadionu. Bylo by fajn, kdyby si lidé ve Vlašimi tímto způsobem fotbal užívali. Náznaky toho už byly v minulých zápasech, tak doufám, že to bude mít vzrůstající tendenci. My každopádně uděláme maximum proto, aby k tomu měli větší důvod a bavili se i naší předvedenou hrou a dobrými výsledky.

JIŘÍ PAÝR