VLAŠIM – VIKTORIA ŽIŽKOV 1:0

Zápas moc šancí nepřinesl. V prvním poločase se hrál poměrně živý fotbal, ale většinou jen po šestnáctky. Pokud přilétl míč do pokutových území, tak ho odvrátili gólmani nebo obrana. Největší šanci měl v úvodu Nečas po pěkné kombinaci na jeden dotek, ale skórovat mu znemožnil brankář Soukup. A tak o výhře domácích rozhodla 17. minuta, když se trefil z trestného kopu přes zeď Kafka.

Ve druhém poločase upadla hra do průměru a v silném větru létal míč víc v oblacích než na zemi. Až v závěru přišel vzruch. Nejprve se po průniku Bredy zamotal míč Jíchovi na malém vápně mezi nohama, aby se v nastavení rozčilovali domácí diváci a fanoušci na asistenta rozhodčí, že jim odmával ofsajd Vondry po přihrávce Nečase, když byl gólman Žižkova vysunutý. Sudí ale rozhodl správně, protože za vyběhnutým brankářem musí být dva bránící hráči, nikoli jen jeden. I tak to Vlašimi nevadilo a brala tři body.

OČIMA TRENÉRŮ

Martin Hašek, Vlašim: „Byl to těžký zápas. Soupeř byl kompaktní. Navíc nebyla pokropená tráva, hřiště bylo hrbolaté a suché a foukal silný vítr, tak se nedalo hrát rychle. Hra nebyla koukatelná jako s Budějovicemi. Bylo minimum šancí a my jsme soupeře ani do jedné nepustili a uhráli to vzadu obdivuhodně, i když dali hosté vysoké hráče dopředu. S hrou sice nejsem spokojený, o to víc mě těší, jakým způsobem to hráči odpracovali a ubojovali, i když se necítili optimálně pohybově. Za třicet kol hrajete různé druhy zápasů, a pokud chcete být úspěšní, musíte umět zvládat i tyto zápasy. Je to pro mě ohromně cenné vítězství."

Zdeněk Hašek, Žižkov: „První půle byla fotbalová. Domácí byli silnější na míči, lépe kombinovali a pohybovali se. A tak jsme je mohli přetlačit jen výškovou převahu a silou. Ve druhé půli jsme tak poslali na hřiště dva vysoké hráče, ale ani to se nepovedlo. Zápas tak rozhodl trestný kop. Pro nás je to další zkušenost."

Branka: 17. Kavka. Rozhodčí: Adámková – Pelikán, Polák. ŽK: Reiter, F. Hašek, Vondra (všichni Vlašim). Diváci: 698.

Vlašim: Nguyen – Breda, Kavka, Piško, Vondra – Janda, F. Hašek (86. Štochl), Kulhánek, Frizoni (75. Tusjak) – Nečas, Reiter (81. Jícha).

Žižkov: Soukup – Trýzna, Egert, Pimpara – Urbanec (57. Dočekal), Krystan, Podrazký (70. Sixta), Pavlata, Šandera – Engelmann, Volek (57. Klán).