„Nejvíce jsem těžil z přihrávek bratrance Oty Cermana. Od malička jsme spolu a sportovní příběh máme stejný. Hráli jsme hokej na Spartě a i fotbalově o sobě víme,“ vyzdvihnul kamaráda pětadvacetiletý útočník.

Oleg Sosnovec, který se po kanonýrovi Pyšel Janu Hrachovském, brankáři Zdislavic Petru Klenotovi, defenzivním záložníkovi Jiřím Kamarýtovi z Miřetic, střelci Popovic Josefu Kopeckém a hráči a brankáři Poříčí nad Sázavou B Jaroslavu Platilovi (každý byl oceněn za měsíc ve fotbalové sezoně), také projekt Gambrinus Kopeme za fotbal přivítal. „Sponzorů není nikdy dost, stejně jako každý sháníme peníze, kde se dá a takový počinek vítáme,“ chválí projekt kanonýr a sadu dresů zadarmo společně s týmem přivítal.

Hokej dostal ze začátku přednost

Fotbalové kroky v mládí byly kratší než hokejové. Běhání za míčem v Benešově ho moc nebralo, naopak jízda s hokejkou za pukem, to bylo terno a dotáhl to v dresu Sparty Praha do dorostenecké extraligy. V mužích přešel do Benešova, kde bojoval v krajském přeboru o postup do II. ligy, kterou již si v Benešově nezahrál. „Teď již hraji hraju jen odborářskou ligu. Snažil jsem se v hokeji něco dokázat, ale je tam velká konkurence,“ uzavřel kanonýr „vyšší“ hokejovou kariéru.

A tak nastal čas pro fotbal a teď ho více baví běhat za míčem. „V mladších žácích jsem hrál fotbal jen okrajově v Benešově, v dorostu jsem přešel do Neveklova, kde jsem nastupoval od 17 let za muže. Kvůli partě kluků (šest hráčů) z hokeje jsem přešel do Mysliče, kde fotbalu dávám všechno,“ ukázal Oleg Sosnovec fotbalovou kariéru.

Pomoc přišla z Teplýšovic

Nováček III. A z Mysliče měl v podzimní části velké problémy, ale stíhající jízdou na jaře se zachránil. „Byli jsme zakřiknutí z nové soutěže. Na jarní část sezony nám hodně pomohli noví dva hráči z Teplýšovic – David Škvor udělal pořádek v obraně a tvořivý záložník Petr Hvězda zklidnil hru uprostřed hřiště,“ našel plusy vzestupu týmu.

Nastřílet 31 gólů v mužstvu, které se zachraňuje, je docela kumšt, ale Sosnovce to nepřekvapuje. „Není to pro mě nic nového. Již vloni jsem se stal nejlepším střelcem ve čtyřce. Využívám kvalitních přihrávek spoluhráčů a důrazu, který mám z hokeje,“ má jasno urostlý, svalnatý útočník, který v zimě dostal nabídku z I. B třídy, ale zatím jí nechal u ledu.

Zranění se svobodnému útočníkovi vyhýbají, měl jen problémy s ramenem. „Od dvanácti let jsem kvůli hokeji hodně cvičil a posílené svaly mi zatím při fotbale drží. Teď už do posilovny nechodím,“ při pohledu na jeho postavu, těžko někoho přesvědčuje, že je to pravda.

Fanoušci jsou dvanáctým hráčem

Při zápasech Mysliče překvapí přítomné diváky i hluční fanoušci, kteří vytvářejí v utkání dobrou atmosféru a mužstvo ženou stále do útoku. „Fanoušci nám hodně pomáhají, je to náš dvanáctý hráč a jezdí s námi i na venkovní zápasy. Někdy tady máme i osmdesát fanoušků. Jsou to známí a někteří se sem naučili chodit. I rozlučky děláme s fanoušky, kteří s námi chodí i na brigády a pomáhají v rozkvětu fotbalu v Mysliči,“ smeká pomyslný klobouk před fanoušky Sosnovec a ukazujeme, kdo má největší zásluhu na chodu mužstva: „Vedoucí mužstva Milan Lupač a trenér Martin Brandner se s naší podporou nejvíce snaží o zlepšení podmínek v Mysliči, kde je potřeba stále pracovat na zázemí.“

A co je fotbalovým snem kanonýra III. A třídy? Nemám velké sny, ale bylo by příjemné postoupit o třídu výš s Mysličí,“ dodal na závěr Oleg Sosnovec a rychle běžel na hřiště, kde již byla mužstva nastoupena k druhému poločasu. Myslič po prvním dějství vedla nad béčkem Týnce nad Sázavou 5:0, když dvě z branek zařídil mysličský sniper. Ten po přestávce přidal v posledním zápase sezony třetí zářez a dokonal tak hattrickem výhru domácích nad béčkem Týnce v poměru 7:0.