Na zeleném pažitu se proháněla téměř stovka malých fotbalistů i fotbalistek, kterým nezkazilo radost ze hry ani velké vedro, které panovalo až do vyhlášení výsledků.

TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV DO ROLE FAVORITA
Turnaje mladších žáků se zúčastnilo šest týmů – obhájce loňského vítězství Sokol Zásmuky, FK Trhový Štěpánov, Jiskra Struhařov, Sokol Maršovice, Sokol Struhařov a domácí Sokol Ostředek. Dopoledne se hrála skupinová fáze. V případě nerozhodného výsledku se kopaly penalty a vítěz rozstřelu si připsal do tabulky druhý bodík. Z každé ze skupin postoupily dva první celky do semifinále, třetí týmy se utkaly o 5. místo.

Skupinu A ovládli domácí žáci, kteří si nejprve poradili s „benešovským" Struhařovem, aby následně na penalty porazili Maršovice. Struhařov sice přehrál Maršovice, ale sportovně jim pak přenechal místo v semifinále, protože přijel jen se čtyřmi hráči a na vzájemný souboj si vypůjčil hráče domácích.

V béčku kraloval Trhový Štěpánov, který se tak pasoval do role největšího favorita celého turnaje. Jednogólová výhra nad „pražským" Struhařovem posunula do bojů o medaile obhájce loňského vítězství ze Zásmuk.

Zápas o 5. místo tedy přineslo derby obou Struhařovů, v němž byl úspěšnější tým z okresu Praha-východ.

PAPÍROVÉ PROGNÓZY NEPLATILY
Semifinálové zápasy dopadly jinak, než byly papírové prognózy. Ostředek nevyužil dvě šance v úvodu zápasu se Zásmuky, ale vzhledem k tomu, že se neprosazoval ani soupeř, tak ještě pět minut před koncem byl na ukazateli skóre bezbrankový stav, pak však přišla zásmucká čtyřgólová smršť. O velké překvapení se postaraly v druhém semifinále Maršovice, které si dokázaly poradit s favorizovaným Trhovým Štěpánovem.

ČTVRTÝ TRIUMF ZÁSMUK
V zápase o bronz nestačili unavení domácí na Trhový Štěpánov a zbyla na ně nepopulární bramborové medaile. Radost jim pak vrátila rozlučka s udělováním cen za uplynulou sezonu, která proběhla po turnaji. Nechyběly při ní ani buřty a zmrzlina.
Finálový zápas se stal jednoznačnou záležitostí Zásmuk, které si připsaly již třetí turnajové vítězství v řadě. Zásmučtí se v Ostředku radovali z turnajového vítězství celkově již počtvrté.

Mladší žáci ZásmukZdroj: Marek Škvor

Nejlepším střelcem turnaje se čtyřmi brankami se po rozstřelu tří střelců se shodným počtem branek stal domácí Martin Novák. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Patrik Bárta ze Zásmuk a titul nejlepšího gólmana získal ostředecký Pepča Hajný.

STARŠÍ NAPODOBILI SUVERÉNNĚ MLADŠÍ
Starší žáci zápolili ve čtvrtém ročníku turnaje O pohár SPZV Ostředek a.s. Vedle domácích hráčů se v něm představili fotbalisté Sokola Zásmuky, Sokola Teplýšovice a FC Křivsoudov. Turnaj se hrál systémem každý s každým s penaltovým rozstřelem při nerozhodném výsledku.

Zásmučtí žáci napodobili své mladší kolegy a suverénně dokráčeli k obhajobě loňského triumfu. Stříbrné medaile zaslouženě putovaly do Křivsoudova. Domácí žáci ani letos nevyšli na prázdno a radovali se z bronzu.

Korunu nejlepšího střelce si dvanácti brankami vystřílel zásmucký David Bárta. Teplýšovický Ondřej Stěhule byl vyhlášen nejlepším brankářem. Ocenění pro nejlepšího hráče převzal křivsoudovský Filip Ouřada.

Nejlepší tři týmy v obou kategoriích si z Ostředku odvezly poháry, medaile, míče značky JOMA a nechybělo ani dětské šampaňské. Všechna družstva mladších žáků byla navíc odměněna taškou plnou sladkostí, které věnoval pořadatel. Ocenění jednotlivci obdrželi poháry, šampáňa a míče značky JOMA. Každý hráč si cestou domů mohl přečíst časopis ProFootball a doma si postavit skládanku, kterou věnovalo Rádio Blaník.

„Všem našim podporovatelům i těm, kteří se na zdárném průběhu celé akce podíleli, patří naše velké poděkování," uzavřel zprávu z turnaje předseda Sokola Ostředek Marek Škvor, podle něhož je další, již sedmý ročník turnaje, naplánován na sobotu 24. června 2017, kdy si ostředecký fotbal připomene 50 let své existence utkání s XI. internacionálů ČR.

Nejlepší hráči turnaje mladších žáků: zleva nejlepší hráč turnaje Patrik Bárta (Zásmuky), nejlepší střelec Martin Novák a  nejlepší brankář Josef Hajný (oba Ostředek). Zdroj: Marek Škvor

Nejlepší hráči turnaje mladších žáků: zleva nejlepší hráč turnaje Patrik Bárta (Zásmuky), nejlepší střelec Martin Novák a nejlepší brankář Josef Hajný (oba Ostředek). Foto: Marek Škvor