Jak připravujete v zimě na jarní záchranářské boje?

Na podmínky, které v Týnci máme, zatím příprava probíhá velmi dobře. Jsem rád, že kluci chodí, i když vědí, že si míč v zimě moc neužijí.

Kde trénujete?

Trénujeme v okolí Týnce a podle počasí vybíráme místa na tréninkové jednotky.

Dříve jste jezdili na herní cvičení na umělou trávu na Čafku Praha. Teď prý už nejezdíte, kde se tedy připravujete po fotbalové stránce?

Ano, na Čafku už trénovat nejezdíme, ale odehrajeme tam čtyři přátelské zápasy. Po fotbalové stránce se budeme připravovat v Týnci na louce a také využijeme halu na Měříně.

Byli jste i na soustředění. Jak se vydařilo?

Na soustředění, které absolvovalo čtrnáct hráčů, jsme byli v Desné v Jizerských horách. Snažili jsme se hodně naběhat a proložili jsme to i jízdou na běžkách.

Jak jste spokojený s přístupem hráčů k tréninku?

S přístupem hráčů, kteří chodí, jsem spokojen.

Jak se změnil kádr. Kdo přišel nebo kdo naopak tým opustil?

Začali se s námi připravovat naši odchovanci – dorostenci: Kolář, Stejskal, Smolík a Havel. Radačovský trénuje v Kunicích, ale jaro odehraje určitě u nás. Voldřich se vrátil do Kamenice. Brankář Kruliš jedná s Jílovým a od nás má souhlas, že může odejít.

Už jste přemluvil kamaráda Tomáše Havlíčka, aby přišel z Kunic do Týnce?

Tomáš je po operaci kolene a stále to není dobré. Nedovoluje mu to žádnou fyzickou zátěž.

Pracujete na posílení týmu nebo dohrajete sezonu se stávajícím kádrem?

Měli jsme v plánu mužstvo posílit, ale zatím se nám žádný přestup nepodařil. Pevně věřím, že i s tímto kádrem můžeme uspět a soutěž zachránit.

Určitě s mužstvem trénujete. Jak vypadá Váš zdravotní stav kolen a kotníků?

Něco málo jsem s týmem naběhal, což mým kloubům nevadí, ale raději mám už jen stopky v ruce. Bohužel hráči moc nejsou,tak budu muset asi občas na hřiště i já (snad ještě týmu pomůžu)!

Jaké jste sehráli nebo sehrajete přípravné zápasy?

Teď v únoru jsme hráli s Chuchlí (mužstvo pražské I. A třídy) vyhráli jsme 6:1. Ještě nás čekají přátelské zápasy s Poříčím, Teplýšovicemi a týneckým dorostem.