SEDLČANY – BENEŠOV B 4:0

Favorizovaní domácí od začátku udávali tempo hry a vytvářeli si šance. Stareček v brance Benešova ale čaroval a když už na míč nedosáhl, tak mu pomohly tyč a břevno. Hosté hráli zakřiknutě a první příležitost si vytvořili až po půlhodině hry, avšak velice povedenou. Voráček dostal přesný pas na pravou stranu a odcentroval, míč se odrazil na šestnáctku k Podhorskému, jehož ránu nadvakrát zpacifikoval brankář Sedlčan. Benešovské hráče akce nabudila, začali dobře kombinovat a hra se vyrovnávala. Jenže ve 40. minutě přišla pro ně studená sprcha. Voráček zbytečně fauloval hráče v šestnáctce a z penalty se dostali domácí do vedení.

Na začátku druhého poločasu se Sedlčanští opět tlačili do útoku a ihned se dočkali druhé branky po rohovém kopu a nedůrazu benešovské obrany, která nechala zakončit hráče z hranice šestnáctky. Hosté se následně snažili zápas zdramatizovat, ale Podhorský ani Chrpa v dobrých příležitostech nedokázali prostřelit kvalitního brankáře domácích. A tak pojistku pro Sedlčany přidal střídající hráč, který dvakrát využil nedorozumění hostující obrany a postaral se o to, že hosté odjížděli domů s debaklem.

„Zápas se nám nepovedl a ukázal nám chyby, na kterých je potřeba pracovat. Naším cílem bylo vyzkoušet hráče, zda zvládnou náročnost soutěže a zároveň vlastní charakter a morálku. Do optimální sestavy jsme měli daleko, a tak hodnotím zápas pozitivně a výsledek mě až tak nemrzí. Soupeř byl totiž velice kvalitní a ukázal, že do krajského přeboru rozhodně patří. Generálka na první mistrovský zápas se nám sice nevydařila, přesto jsem přesvědčen, že v Poděbradech nějaký bod vyválčíme," byl pozitivní i po vysoké porážce trenér benešovského béčka Petr Slepička a zhodnotil hráče: „Potěšil mě výkon Petra Balíka na postu stopera, Podhorského, který byl velmi aktivní a pro soupeře znamenal největší nebezpečí a Lukáše Hronka, jenž opět ukázal, že je pilířem obrany."

Poločas: 1:0. Benešov B: Stareček – Martin Chrpa, P. Balík, Hronek, F. Jendele – Keltner, Černý, Marek Chrpa, Voráček – Podhorský, D. Jendele. Střídal: Svoboda.