BENEŠOV – DOBROVICE 2:0 (2:0)

A tak se Roman Veselý rozhodl udělat radikální řez sestavou, vyměnil tři hráče, některé dostal na jiné posty a i gólmana změnil – Mezhieva vyměnil Tetour. „Nutila nás k tomu i hra v minulých zápasech a hlavně jsme chtěli dát běhavější typy do ofenzivy, což se povedlo. Levonohý Luboš Balata hrál velice dobře na levém obránci a pohyblivost Michala Rataje, Váni Hrebeniuka a Pavla Čapka dělala hlavně v prvním poločase velké problémy soupeři,“ radoval se Roman Veselý, že se změny osvědčily a dodal i k výměně gólmanů: „Máme tři vyrovnané brankáře. Arbi měl hodně šancí, ale smůlu, že výsledky nepřicházely a mužstvo ho nepodrželo. Každý si zaslouží šanci a David Tetour byl impulzem pro tým.“  

V úvodu domácí přestáli nebezpečné rohové kopy hostů a následně dvakrát udeřili po spolupráci Rataje a Čapka. První akci rozjel v 21. minutě Čapek, Rataj si míč postrčil do vápna a podél gólmana otevřel skóre. Před druhým zásahem (37. minuta) Benešova našel Rataj mezi obránci Čapka, ten využil špatného postavení gólmana a chytře ho z 30 metrů obstřelil.  

„Hráli jsme výborně takticky, vytvořili si šance a dali dvě krásné branky,“ pěl ódu na hráče kouč Benešova po prvním dějství, které rozhodlo o dělbě bodů.

Ve druhém poločase hosté dobývali na těžkém terénu branku Benešova, ale překonat Tetoura se nepodařilo Miškovskému, Volfovi ani Eliášovi, Tvaroha a Eliáš pálili vedle. Domácí sice dopředu už nic nevytvořili, ale z výhry se radovali.

„Na můj vkus jsme se více zatáhli, bylo vidět, že nám i dochází síly a brejkové situace jsme nevyřešili. Hráči Dobrovice honili výsledek, ale to se jim nepovedlo,“ dodal k druhému dějství Roman Veselý, přesto byl spokojený: „Kluci vítězství potřebovali a patří jim.

Branky: 21. Rataj, 37. Čapek. Rozhodčí: Váňa. ŽK: P. Ježdík –  Routek, Žaloudek.

Benešov: Tetour – P. Ježdík, Neuberg, Zákostelský, L. Balata – Bohata (64. Filip), Ngimbi – Rataj (86. Laštovka), Farkaš (88. V. Balata), Hrebeniuk (84. Vrňák) – Čapek (90. Turek).