TJ Shotbal Tábor – SK Shotbal Benešov 1:3

SK Shotbal Benešov nevyslal na jih úplně ideální sestavu, jakou si šéf klubu Radim Studnička představoval. „Chyběli Boťovci – Tomáš a Josef mladší, dále jsme nemohli počítat s Lubošem Braným. Chtěli jsme jet aktuálně s tím nejlepším, co máme. Myšleno dle aktuální formy a výsledků. V záloze totiž máme plno borců, které můžeme povolat,“ vysvětlil Studnička.

Co se týká příjmení, tak v zápise o utkání se nemuselo tolik škrtat. Josefa Boťu ml. nahradil jeho otec, Luboše Braného jeho brácha David a za Tomáše Boťu naskočil právě Studnička.

Každý tým musí nominovat nejméně pět hráčů, maximální počet pro týmovou soutěž je osm. Domácí mančaft sestaví čtyři dvojice a hosté mají výhodu, že mohou nasadit své borce tak, jak si věří na soupeře. „Ani jsme nijak netaktizovali, nasadili jsme kluky, kteří spolu hrají i v soutěži dvojic. Jen Radim s Davidem hráli spolu poprvé,“ doplňuje k sestavování párů Josef Boťa st., který patří mezi stálice benešovského shotbalu a stará se o příjemné překvapení, když ve svém věku stále konkuruje mladým puškám.

Sojka, Komárek – Šahajda, Škarda 8:5

První bod pro Benešov vybojoval pár, který toho má v krátké historii shotbalu dost za sebou a patří k hlavním favoritům soutěže republikového šampionátu dvojic. Na tyhle borce je radost koukat. Hrají s rozvahou, klidem, komunikují a soupeři se s nimi dostávají pod tlak. „Měli jsme vstřelit mnohem víc branek. Soupeř silný sice byl, ale věděli jsme, že neklopýtneme. Ten výsledek mohl být určitě lepší,“ vystihl Lukáš Sojka své vystoupení.

Studnička, Braný – Novák, Prokeš 12:5

Kluci spolu nehrají, ale bylo to znát pouze první tři minuty do stavu 3:3. Pak začal Studnička připravovat, tak jak je jeho zvykem, přesné nahrávky svému kolegovi a David Braný toho využíval bombami do sítě domácí dvojice. „Hodně jsme pochytali vzadu a mně se dařila střelba. Radim mi skvěle připravoval situace a výborně blokoval. Měl jsem dost sil na góly,“ neskrýval spokojenost osmigólový Braný.

Šapoval, Průcha – Šahajda, Kuldan 9:5

O třetí bod a rozhodnutí se postarali šampioni z roku 2017. Šapovala s Průchou lze porazit málokdy. Jejich hra je dynamická, plná přesných a tvrdých střel. „Trápili jsme se a nehráli shotbal, tak jak ho umíme. Musíme zlepšit obranu, ale v útočné fázi si věříme,“ naznačil mírnou nespokojenost Průcha.

Hocek, Boťa – Škarda, Novák 6:10   

Za rozhodnutého stavu ztratil Benešov čisté konto. I přesto, že Boťa a Hocek patří k tomu lepšímu, co SK Shotbal Benešov má. „Začali jsme dost naivně, pustil jsem několik laciných branek, což není můj styl. Než jsme se rozkoukali, bylo skóre hrozivé. Druhou půli jsme vyhráli 5:1, ale nestačilo to. Petr netrefoval ze svých střel branku a domácí trestali,“ našel příčiny porážky nejstarší aktér nedělních bojů Josef Boťa.

Benešov má na programu v lize ještě odvetu s Táborem na domácím hřišti a pak doma/venku s Bechyní, Pískem a Žebrákem.

Sestava a branky Benešova: Komárek (4), Sojka (4), Studnička (4), Braný(8), Šapoval (3), Průcha (6), Hocek (3), Boťa (3)