Slavia Praha B – Benešov 3:1 (2:1)

Bez stopera Jakuba Melichara (povolán do A mužstva – které hrálo souběžně), v brance se Schummerem, začal Benešov utkání nebojácně a domácí nepouštěl do vážnějších akcí. Naopak se z agresivního napadání dostal do několika akcí, kterými ohrozil branku domácího Tomana. Ve 23. minutě se na polovině hřiště dostal k míči Pohorský, jenž po chybě domácího gólmana poslal míč lobem z poloviny hřiště do branky – 0:1. To však se Slávisty neotřáslo, trpělivě kombinovali a obranné řady Benešova, s výborným brankářem Schummerem, jen s námahou odvracely jejich šance. Ve 27. a 29. minutě se Pek a Suk po sólech otočili skóre na 2:1.

„V prvním poločase jsme nehráli dobře. Dostávali jsme se pozdě do soubojů, nechali soupeři spoustu času a místa na kombinaci. Po naší brance jsme nedokázali odolat velkému tlaku a soupeř zápas snadno otočil," dodal k první půli trenér Benešova Petr Slepička.

Chvíli po přestávce se po centru prosadil Suk po centru – 3:1. Po této obdržené brance se benešovští nesesypali. Kombinační hrou začali domácí přehrávat, ale Hašek, Popelka ani Srb míče do sítě nedotlačili. A tak si Slávisté výsledek pohlídali.

„Druhý poločas byl z naší strany fotbalovější, ale zdramatizovat utkání se nám už nepodařilo," posteskl si po zápase Slepička.

Branky: 29. a 48. Suk, 27. Pek – 23. Pohorský. Poločas: 2:1. Benešov: Schummer – Průcha (62. Sládek), Kulhavý, Rataj, Vondrák – Hašek, Srb, Hampl, Popelka, Pohorský (38. Baštýř) – Baariev (74. Hájek).

KAREL KRÁLÍČEK