Svěřenkyně Pavla Kňazíka loni skončily druhé. Letos loňský výsledek ještě vylepšily a před posledním kolem mají na čele nedostižný šestibodový náskok. V domácím prostředí tak mohou oslavit postup. „Celá sezona byla docela dobrá. Kompletní tým táhl za jeden provaz,“ pochvaloval si vlašimský vedoucí týmu Karel Pištěk.

Ženský tým v dosavadním průběhu sezony pouze třikrát zaváhal. Na podzim uhrál dvě bezbrankové remízy a na jaře prohrál na půdě druhého Starého Mateřova. Jinak si ale počínaly zcela suverénně. Hlavními aspekty postupu Vlašimi byly podle kouče obětavost hráček a soudružnost týmu, nad kterým vyčnívaly dvě tahounky – záložnice Anna Slavíková a kapitána Andrea Lupačová. První z nich se ale na podzim zranila a družstvo bude potřeba posílit právě ve střední řadě.

„Záložní řada nás trápí. Nevíme, v jakém stavu se Slavíková vrátí po zranění kolena,“ uvedl Pištěk. Pro vyšší soutěž bude ale pro Vlašim nutností kádr doplnit. „Kvalita hráček není špatná, na vyšší soutěž by to chtělo přidat. Ženská ČFL je kvalitnější než divize. Holky budou muset víc zabojovat a potrénovat, aby jejich výkony šly nahoru. Jinak si výhru v divizi zasloužily. Nikdy tam tahle soutěž nebyla, tak doufám, že se Vlašim víc zviditelní,“ uzavírá vedoucí ženského týmu.