Prohra ve Štěchovicích 1:4, doma s Hořovickem 0:2 a remíza v Českém Krumlově 0:0 – to jsou poslední výsledky týmu, které nejsou vůbec příznivé. „Na Martinovi Turkovi a Dominiku Němcovi se určitě přestávka projevila, ale doufám, že se to zlepší. Teď v Krumlově zahráli oba dobře a jelikož jsme si chtěli odvézt bod, tak měli jiné úlohy. Přesto Dominik z metru a půl přestřelil branku, což je pro něj až kruté, ale takový fotbal," nezatracuje tým trenér Martin Bárta.

Střelecká indispozice hráčů od Konopiště čítá již 247 minut. „Loni jsme si vypracovali během zápasů dost šancí a nějakou proměnili. Letos  si vytvoříme jednu, dvě příležitostí, ale gól nedáme. Klukům to i vytknu, oni jsou si toho vědomi. Teď to na nás padlo a potřebujeme to změnit šťastným gólem. Někdy vstřelíte gól z ničeho a někdy se naopak můžete přetrhnout a nepadne to do branky," oprášil kouč známé pravidlo.

V neděli zajíždí ke Konopišti lídr tabulky z Rokycan, který ze šesti zápasů třikrát vyhrát a třikrát remizoval. „Rokycany znám a máme jim co vracet, když jsme s nimi na jaře prohráli ostudně 0:3, po fatálním výkonu. Je to mladé, důrazné a běhavé mužstvo, které nedá nic zadarmo. Teď ale má soupeř problémy se zdravotním stavem hráčů, navíc mají vyloučeného. Tak uvidíme, s jakou přijede se sestavou," má Bárta Rokycany přečtené a přidává: „Připraveni jsme dobře. Uhráli jsme cenný bod v Krumlově a hlavně jsme udrželi vzadu nulu. Tu budeme chtít uhrát i doma, ale ještě se potřebujeme odpíchnout střelecky. Hrajeme doma, tak chceme vyhrát."

Sestava se určitě bude měnit, protože trenér Bárta dostal dárek. Z hostování z Jíloviště se vrátil zpět do Benešova David Šefrna, který by měl ve střední záloze řídit hru. „Potřebovali jsme zkušeného halva. Chci, aby hru usměrňoval, dokáže měnit těžiště hry, podrží balón, dá přihrávku a dokáže i zakončit. Doufám, že to bude dobrý tah," řekl ke staronové posile Bárta a dodal k sestavě: „Určitě bude jiné rozestavění a jedna nebo víc změn, protože problémy s kolenem má Martin Bubeník."