Sedmnáctka přetrhla dlouhou šňůru bez vítězství

Benešov – Umělá tráva přinesla dorosteneckým fotbalovým ligovým týmům Benešova rozdílnou radost. Devatenáctka nenavázala na výhru v Jablonci a padla s Meteorem Praha, sedmnáctka i šestnáctka překročily Most, sedmnáctka se radovala z tříbodového zisku po deseti kolech.

10.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Jiří Kondelík

LIGA U19

Benešov – Meteor Praha 2:3 (1:2)

Souboj desátého Benešova se sedmým Meteorem byl v devatenáctkách první poločas v režii domácích, kteří přikovali hosty na jejich polovinu. „Zápas jsme rozehráli přesně podle našich představ. Měli jsme tlak a vytvořili si řadu standardních situací, ve kterých jsme ale nebyli dostatečně důrazní," posteskl si kouč Benešova Petr Slepička k začátku utkání.

Hosté totiž všechny výpady domácích ustáli a ve 23. minutě udeřili, když Láfovi ke gólu velice pomohl špatnou „malou domů" hlavou Melichar. Domácí sice rychle zareagovali a vyrovnali hlavou Popelky po rohu Hampla. Jenže poté se hra přiostřila, hlavně ze strany hostů, kteří šli následně po odraženém míči Váchou opět do vedení. „Soupeř bohužel dokázal vytěžit z minima maximum a po naše hrubé chyby dokázal nekompromisně potrestat," zlobil se kouč.

Po změně stran měli domácí platonický tlak, který v pohodě hosté ustávali. Až v 72. minutě vystřídavší Baariev po chvíli pobytu na hřišti nacentroval a Hašek vyrovnal na 2:2. Domácí se snažili v závěru urvat tři body, ale stal se opak. Čtyři minuty před koncem byl těsně za hranicí šestnáctky faulován při odkopu brankář Lehký, což rozhodčí Vnuk neodpískal. Brankář si pustil pusu na špacír, sudí mu dal žlutou kartu a z následného trestného kopu rozhodl zápas Vetešník.

„Druhý poločas jsme soupeře přehrávali. Kluci věřili, že zápas strhnou na svou stranu a hra tomu odpovídala. Závěr jsme však nezvládli a soupeři tak usnadnili vítězství," povzdechl si Petr Slepička a ještě podotkl na adresu hráčů Meteoru: „Nerad se vyjadřuji směrem k soupeři, ale dlouho jsem neviděl tolik zákeřných zákroků, které byly často daleko za hranicí fair play."

Branky: 28. Popelka, 75. Hašek – 23. Láf, 34. Vácha, 86. Vetešník. Benešov: Lehký – Říha, Melichar, Hájek, Pešta – Srb, Kulhavý (68. Rataj) – Popelka, Hampl, Průcha (72. Baariev) – Hašek.

LIGA U17

Benešov – Most 3:1 (1:0)

V prvním kole porazila sedmnáctka Olympii Hradec Králové a o té doby až do soboty, čekala na výhru. Ta přišla trošku nečekaně proti třetímu v tabulce Mostu.

Již úvodní vteřiny zápas hodně ovlivnily, když po úniku Kabíčka skóroval i se štěstím nejlepší hráč utkání Štrajt. Následně hosté měli více míč na kopačkách, ale hrozili jen po standardních situacích, a když už Urbana ohrozili střelou, tak ten předvedl parádní zákrok. Domácí měli ale větší šance, ale Rataj neproměnil penaltu a Makovec sólo.

„Hodně nám pomohl rychlý gól, kterým jsme soupeře trochu zaskočili. V dalších tisíci procentních šancích jsme ale opět selhali, navíc jsme byli nedůslední při bránění ve vlastním pokutovém území, čehož soupeř naštěstí nevyužil," posteskl si trenér sedmnáctky Benešova Lukáš Plšek po prvním poločase.

Ihned po změně stran Benešov pokračoval v dobré obranné hře s rychlými kontry, které Kabíček „angličanem" a Makovec proměnili, když před oběma góly vybojoval míč dravec Štrajt. Hosté sice snížili Migrou, ale víc jim výborný Urban s obranou nedovolili. A když ani Šedivý a Makovec nenavýšili vedení Benešova, zůstal stav nezměněn. „Ve druhé půli jsme se vážnějších chyb nedopouštěli, utkání si pohlídali. Inkasovaný gól se se silným soupeřem dal čekat, ale i my jsme mohli skóre navýšit. Utkání jsme zvládli hlavně takticky a psychicky," dodal po zápase Lukáš Plšek.

Benešov v důležitých chvílích podržel brankář Patrik Urban, který ač nevysokého vzrůstu, předváděl parádní zákroky. „Jsem rád, že se nám konečně po dlouhé sérii proher podařilo zvítězit. Celý zápas jsme odehráli s odhodláním a bojovně, což nám přineslo úspěch," radoval se po utkání Patrik Urban.

Benešov poskočil na jedenáctou příčku, přesto po výhrách Chrudimi i Čáslavi zůstává bod ode dna tabulky. „Vzhledem k výsledkům ostatních utkání je vítězství velmi důležité," oddechl si trenér Benešova.

LIGA U16

Benešov – Most 6:1 (4:1)

Benešovská šestnáctka navázala s Mostem na pětigólovou výhru z Tábora. Již v úvodu dodali klid do řad Benešova Smejkal a Sedlmajer, do poločasu navýšili skóre Jiroušek a Vosáhlo, jenž po zranění kolena nastoupil v základní sestavě. Hosté sice vtěsnali gól mezi branky Benešova, ale po přestávce Meszároš a Sklenička dokončili na tenisových 6:1.

„Výborný výsledek, ale hra tomu neodpovídala. V první půli jsme měli vynikající akce, ale dělali jsme chyby v rozehrávce, při zakládání útoků. Ve druhé půli jsme lépe kombinovali, což přišlo se střídáním, ale zase jsme nedávali šance," dodal k utkání trenér benešovské šestnáctky Václav Knížek.

Benešov je ve vyrovnané tabulce třetí.

Branky: 6. Smejkal, 9. Sedlmajer, 28. Jiroušek, 32. Vosáhlo, 43. Meszáros, 47. Sklenička – 30. Džuban. Benešov: Schummer (41. Čamrda) – Vosáhlo (56. Čtrnáctý), Hradecký (41. Dušek), Breburda (41. Meszároš), Šimáně (41. Řejha), Tomek, Sklenička, Smejkal, Kočí, Sedlmajer, Jiroušek.

10.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

FNL: Vlašim - Táborsko 2:2.
7

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.