5.4.2017

Sedmnáctka Benešova vybojoval na Motorletu Praha bod.Foto: Deník/Pavel Šimáček

Liga U17

Motorlet Praha – Benešov 2:2 (1:0) PK 7:6

Od prvních minut vzal iniciativu do svých rukou Motorlet, který Benešovské přitlačil na jejich polovině. Hosté se nemohli dostat do hry, čehož domácí již v 10. minutě využili, když po rohovém kopu dohráli celou situaci, a Václavík střelou z šestnáctky k tyči otevřel skóre. Herní mizérie Benešova pokračovala, v ojedinělé akci mířil Štrajt po kolmici Lupače mimo.

Po přestávce nastoupili hosté s viditelně větší snahou s utkáním něco udělat. V 62. minutě adresoval Vosáhlo kolmici Skleničkovi, který podél Veleka vyrovnal. Za dvě minuty atakoval Sklenička rozehrávku domácího gólmana, sražený míč dokázal na brankové čáře doběhnout a přihrát před odkrytou branku, kde Štrajt odvážnou hlavičkou strhnul vedení na stranu Benešova – 1:2. Deset minut před koncem dostali domácí výhodu trestného kopu ze 17 metrů a Hobza střelou přes vyrovnal na 2:2.

V penaltovém rozstřelu zklamali ve druhé sérii střelci obou týmů, o bodu navíc pro Motorlet rozhodl v osmé sérii nevydařený pokus hostujícího Dvořáka.

Daniel Slepička, obránce Benešova: „V prvních dvaceti minutách jsme spíš nehráli, než hráli. Všechno jsme prospali, žádná nabídka, a ani důraz, přihrávky už vůbec ne, byly to jen dlouhé nakopávané balóny někam dopředu, ale nemířily na naše útočníky, ale na jejich obránce. Potom, co jsme dostali gól, jsme se trochu zlepšili, ale měli i štěstí, že jsme nedostali další gól. Ve druhém poločase jsme se vice zvedli, a byly tam šance, důraz a trochu i fotbalovost. To se projevilo dvěma rychle vstřelenými góly, a tím jsme se dostali do vedení. Soupeř pak po přímém kopu, který si myslím, že nemusel být, srovnali na 2:2. V závěru už s tím nikdo nic nedokázal udělat."

Lukáš Plšek, trenér Benešova: „První půlhodinu jsme hráli opravdu hodně mizerně, báli jsme se hrát, byli nepřesní, chyběl nám klid na míči, málo se pohybovali, zatímco soupeř hrál aktivně a s důrazem. Obraz hry v první půli změnilo až střídání. Ve druhém poločase jsme více bojovali, dostali se tím do zápasu, a díky tomu, že jsme přidali i na fotbalovosti a dokázali vyrovnat. Důraz byl základem i druhého gólu, bohužel jsme lacino inkasovali na 2:2. Pokutové kopy jsou vždycky tak trochu i o štěstí, které měl tentokrát soupeř."

Branky: 10. Václavík, 70. Hobza – 62. Sklenička, 64. Štrajt. Benešov: Čamrda – Rataj, Šedivý, Vosáhlo, Lupač, Klápa, Slepička, Štrajt, Baštýř, Sklenička, Makovec (29. Dvořák).

Liga U16

Motorlet Praha – Benešov 4:2 (1:2)

Hned v 8. minutě utekl hostující Breburda, který trefil pouze tyčku, dobíhající Michal Smejkal však mířil přesně mezi nohy domácího gólmana – 0:1. Za čtyři minuty bleskově rozehráli domácí standardní situaci, a po kolmé přihrávce vyrovnával Bitto. Šest minut před přestávkou využil po rohovém kopu Benešova nedůrazu domácí obrany Vosáhlo a odražený míč proměnil ve druhý gól hostů.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou. K vyrovnání se nakonec dopracovali ve 48. minutě, kdy Šmolík inkasoval velmi laciný vyrovnávací gól, který odstartoval obrat v utkání. Za pět minut totiž Zelenka vstřelil třetí gól a vzápětí zvýšil vedení Motorletu na 4:2 Hnízdil. Hráči Benešova bojovali, ale fotbalověji působící soupeř si již vítězství sebrat nenechal.

Václav Knížek, trenér Benešova: „Motorlet je kvalitní soupeř. My jsme věděli, že musíme hrát opatrněji, což se nám v prvním poločase dařilo, vedli jsme, ale domácí měli víc šancí, byli kombinačně lepší. Ve druhé půli se projevilo střídání, soupeř byl fotbalovější, utkání rozhodl v průběhu šesti minut. My jsme se do konce utkání protrápili."

Branky: 12. Bitto, 48. Podzemský, 51. Zelenka, 53. Hnízdil – 8. Smejkal, 34. Vosáhlo. Benešov: Šmolík – Čtrnáctý, Vosáhlo (46. Šimáně), Hradecký (78. Bajkai), Kočí, Tomek, Dušek, Smejkal, Sklenička (46. Fojtík), Meszáros, Breburda.