VÍTKOVICE – VLAŠIM 0:2

O výsledku utkání bylo rozhodnuto v podstatě po půlhodině utkání. V 10. minutě prostřelil Kostolanského z dorážky po rohovém kopu stoper Piško a poté se trefil i mladý střední záložník Filip Hašek (syn trenéra), který vstřelil po rychlé akci středem hřiště a technickém zakončení, první gól ve vlašimském dresu.

„Jsem rád, že jsme sebevědomí z předchozích úspěšných vystoupení přenesli i do tohoto zápasu. Jen mě trošku mrzí, že jsme navzdory dalším šancím nepřidali ještě nějaké góly," prohlásil trenér Vlašimi, která vyhrála už sedmý zápas za sebou a stále víc se blíží čelu tabulky: „Máme ještě dvě možnosti na podzim a chceme z nich vytěžit maximum. Na hráčích je vidět sebevědomí, ale stále musíme hodně bojovat, tvrdě pracovat a chodit do sprintových náběhů, nemůže jen kombinovat a držet míč. Náš styl je prostě náročný."

Vítkovice se po prvním poločase o trochu zvedly. V prvním totiž za soupeřem zaostávaly prakticky ve všem, co obvykle rozhoduje o bodech. Za nepříznivého stavu a po několika nevyužitých šancích Vlašimi (dvakrát Vyhnal, Nečas tyč, Janda) se dokonce dostaly ke dvěma nadějným příležitostem, jenže Dudovi před gólmanem Nguyenem chybělo při hlavičce více důrazu a v závěru zápasu po standardní situaci Matěj Fiala nedokázal trefit branku.
„Soupeř byl asi na nad naše současné síly. Mí hráči se Vlašimi nedokázali vyrovnat pohybem, pozdě reagovali na soupeřovu přechodovou fázi, a co mě mrzí nejvíc, že někteří z nich se na zápas ani nedokázali připravit, co se týká nasazení a bojovnosti," řekl po zápase zklamaný kormidelník Vítkovic Martin Pulpit.

Vlašimi bude chybět v posledních dvou podzimních zápasech záložník Kulhánek, který bude na reprezentačním srazu.

Branky: 10. Piško, 30. F. Hašek. Rozhodčí: Ginzel – Boček, Poživil. ŽK: Cverna – F. Hašek. Diváci: 415. Poločas: 0:2.

Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Mikula, Coufal, Prajza – Ondráček, Vaněk, Demeter (31. Duda), Hlavsa (75. Vacek) – Jurča, Mišinský (46. Fiala). Trenér: Pulpit.

Vlašim: Nguyen – Breda, Piško, Kavka, Vondra – Reiter (63. Janda), F. Hašek, Kulhánek, Frizoni (63. Tusjak) – Nečas (77. Liener), Vyhnal. Trenér: M. Hašek.