POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – HRADIŠŤKO 7:2

Poříčí předvedlo po dvou porážkách málo vídanou kanonádu, když již v prvním poločase vsítilo pět branek. Ve 3. minutě načal svůj hattrickový večer O. Páv, jenž po kolmici Havlíčka z první propálil Kulendíka. Poté se na chvíli chopili taktovky hosté, Dvořák pálil těsně vedle, Rodkův trestný kop vyrazil Kumšta a ve 12. minutě stejný hráč po špatné malé domů Hanzala vyrovnal na 1:1. To jakoby domácí nakoplo a mezi 20. až 40. minutou předvedli gólový festival. Šindelář po přihrávce Havlíčka, O. Páv krásnou střelou z 18 metrů po odraženém rohu, Křivohlavý propasírováním míče po rohu a Havlíček uklizením míče k tyči po Hanzalově nabídce, dostali hosty na kolena – 5:1. A to ještě rány Pohorského, Havlíčka a Trpišovského vyrazil gólman Kulendík na roh. V závěru poločasu mohli hosté snížit, ale po rohu vyhlavičkoval míč z brankové čáry J. Stibůrek.

Po přestávce se již hra zklidnila. Hosté byli sice více na míči, ale jen Rodkovu střelu musel vyrazit Kumšta s pomocí břevna na roh. Domácí hráli na brejky a v 69. minutě jim vyšel, když míč po ose Trpišovský – Pohorský doputoval k O. Pávovi a ten mohl slavit hattrick. Vzápětí Pohorského trestný kop vyrazil Kulendík na roh. Následně se do hry dostal domácí Vojta, aby prvním dotykem poslal kuriózně míč do vlastní branky po vyražení balónu Kumštou – 6:2. Poslední slovo ale chtěli mít domácí. Nejprve O. Páv s Trpišovským nebyli schopni natřikrát dopravit míč z metru do branky, aby se to podařilo po presinku v 81. minutě Pohorskému. A když v závěru vychytal Kumšta bravurně hlavičku Fialy, mohli domácí slavit vysoké vítězství.

„Klukům děkuji za perfektní přístup k zápasu. Změny v sestavě nám pomohly a bylo strašně důležité, že jsme proměňovali šance. Těší mě, že jsme nastříleli sedm gólů, což jsem nečekal ani ve snu a doufám, že jsme si nějaké nechali i na další zápasy," byl po zápase spokojený hrající trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Branky: 3., 23. a 69. O. Páv, 20. Šindelář, 33. Křivohlavý, 40. Havlíček, 81. Pohorský – 12. Rodek, 73. vlastní Vojta. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Poločas: 5:1.

Poříčí: Kumšta – J. Stibůrek (72. Vojta), Šrom, Křivohlavý, J. Páv – Hanzal (66. Pavlečko), Havlíček, Pohorský, Šindelář – Trpišovský (79. Šimáček), O. Páv.