Chlumec – Sedlec-Prčice 1:4 (0:2)

Utkání začalo velmi opatrně, hrálo se mezi šestnáctkami a nikdo nechtěl příliš otvírat obranu. Domácí se spoléhali na dlouhé nákopy za obranu, hráli bez zálohy, ale to hostující obrana v pohodě uskákala, a tak se domácí na dostřel dostali jen dvakrát. To ale spolehlivě zakročil Dřevojan nebo Chlumečtí netrefili branku. To hosté byli v útoku plodnější, hned první centr Račka si po zásazích Davídka, Trnobranského, dvou obránců a brankáře skákal za brankovou čáru, kde ho vykopl domácí hráč. Podle sedleckoprčických útočníků byl balon v bráně, ale domácí ani rozhodčí tento názor nesdíleli. V 5. minutě už hosté udeřili, když centroval Davídek, a Trnobranský z otočky a s použitím soupeřovic obránce dostal míč za záda brankáře – 0:1. Poté ještě trefil Prchlík břevno, když hlavičkoval Koblihův centr. Před poločasem bylo pro domácí poměrně zle, když pro zranění odstoupil jejich stěžejní útočník a hosté vstřelili druhý gól. Ten padl po dobré akci Koblihy s Nemethem na straně, ostrý míč pustil Davídek na Prchlíka, jenž se střetl s domácím obráncem v ostrém souboji, míč vyplaval na velké vápno před T. Pištěka, který umístěnou ranou k tyči nedal gólmanovi nejmenší šanci zasáhnout – 0:2.

Do druhého poločasu chtěli hosté vstoupit aktivně, kombinovat a držet míč. Velmi jim pomohl kapitán Davídek, když po samostatné akci uklidil krásnou střelou levačkou míč pod břevno – 0:3.  Domácím to vzalo vítr z plachet, přestali hosty dostupovat a Sedleckprčickým tak vznikali velké prostory pro kombinaci. Z neaktivity domácích pak plynuly další šance, ale v těch už tak úspěšní nebyli, zřejmě vědomi si velkého náskoku. Ten se jim zmenšil po ojedinělé akci domácích, kdy byl dlouhým pasem nalezen v šestnáctce hostů Šonka, poradil si s oběma stopery a pěknou střelou na zadní tyč alespoň trochu rozjásal domácí příznivce. Jenomže za chvíli dostali hosty do klidu T. Pištěk, když si zopakoval střelu z prvního poločasu. Pak už se utkání jen dohrávalo.

Branky: 62. Šonka – 42. a 78. T. Pištěk, 5. Trnobranský, 47. Davídek. Rozhodčí: Polák.

Sedlec-Prčice: Dřevojan – Tvrdý (89. Rataj), Kabíček, Sedláček, Kobliha – Nemeth (87. J. Bouška), Prchlík, T. Pištěk, Trnobranský (84. F. Müller), Raček – Davídek.

Michal Davídek