Sedlec-Prčice – Dobříč 3:0 (1:0)

V záchranářském duelu se hostující tým soustředil na obranu a domácí zase na útočnou hru. Z taktiky obou mužstev tedy vyplynulo, že měli domácí více míč na kopačkách a také se dokázali dostávat, na rozdíl od předchozích utkání, do šancí. Soustředěným tlakem nenechávali hostující obránce vydechnout a ti tak měli plné kopačky práce. V dobré šanci se ocitl Davídek, když skákavý míč postupně minuli dva obránci, ale nakonec postup ze strany skončil sraženou přihrávkou na roh. Poté se mohl prosadit střelou zpoza šestnáctky Raček, ale jen těsně minul pravou šibenici. Ve 25. minutě už se ovšem urodilo, když po kombinaci pěti hráčů ve středu pole vyplul před vápnem Davídek, pohrál si s dvěma obránci a utěšenou ranou poslal míč pod břevno – 1:0. Poté mohl rozjásat domácí příznivce také Raček, před nějž přistála zpětná přihrávka Prchlíka, ale pumelici opřel pouze do břevna hostující branky. Dobříčtí měli v prvním poločase jen trestný kop. Před koncem poločasu neudržel nervy na uzdě hostující hráč, od plic vynadal Sedláčkovi a byl za to oceněn červenou kartou.

Druhý poločas chtěli domácí pokračovat v zodpovědném výkonu, přidat branky a v klidu utkání dohrát. Vše se podařilo na jedničku. Hosté si také za celý zápas nevytvořili žádnou šanci, sedleckoprčická obrana působila velmi dobře a vše jistil spolehlivý Dřevojan v bráně. Proti deseti hostujícím hráčům měli domácí na hřišti více místa a především agilní Raček zle proháněl dobříčskou levou stranu. Z jeho akce také padl druhý gól, když ho na lajně uvolnil Tvrdý, následně si poradil se svým strážcem a poslal střílenou přihrávku do vápna, kde stál připravený Davídek, jenž nedal gólmanovi žádnou šanci na reakci. Poté se domácí uklidnili, míč putoval z jedné kopačky na druhou a po dlouhé době byla radost se na jejich výkon dívat. V 70. minutě potvrdil výsledek Tomáš Pištěk, jenž chytrou střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť dobříčského gólmana potřetí. Domácí navíc ve druhé půli neproměnili pět šancí.

Branky: 25. a 53. Davídek, 70. T. Pištěk. Rozhodčí: Stránský. ČK: 45. Hamborský (D).

Sedlec-Prčice: Dřevojan – Tvrdý (85. Rataj), Kabíček, Sedláček, Kobliha – Nemeth (78. Trnobranský), T. Pištěk (78. L. Pištěk), Kaňka (60. F. Müller), Raček – Prchlík – Davídek.

Michal Davídek