SEDLEC-PRČICE – KONDRAC 4:1

Na silně podmáčeném terénu byli domácí jasně lepší a zaslouženě brali všechny body. Diváci ještě ani neusedli a už se měnilo skóre, když proměnil penaltu domácí Raček za faul na Prchlíka. Sedleckoprčičtí i nadále tlačili, ale gólově se jim převaha vyjádřit dlouho nedařilo, když jim kazil radost většinou brankář Kňazík. Až ve 44. minutě se podruhé prosadil Davídek. Jedinou vážnější šanci Kondrace neproměnil Pavlíček.

Druhý poločas se hrál podle stejných not – domácí tlačili a hosté byli dopředu neškodní. Třetí gól přidal v 70. minutě opět z penalty Raček. Pavlíček sice snížil, ale vzápětí byl za oplácení vyloučen kondracký Vokál a domácí P. Bouška následně po přihrávce Davídka uzavřel na konečných 4:2.

„Zápas se hrál na hranici regulérnosti. V prvním poločase jsme soupeře zatlačili, dali gól z penalty a další šance nám vychytal výborný gólman Kondrace. Ve druhé půli jsme přidali další tři góly a zaslouženě vyhráli na těžkém terénu," byl spokojený kouč Sedlce-Prčice Jindřich Jirousek a dodal: „Velká pochvala patří všem hráčům, kteří se zúčastnili takového to mače."

„Hřiště bylo spíše za hranicí regulérnosti, ale domácí si s ním poradili lépe, byli nebezpečnější a po zásluze zvítězili," dodal po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a zlobil se na rozhodčí kvůli důležitým okamžikům: „Mrzí mě ofsajdová situace před první penaltou, neexistující penalta druhá a vyloučení Vokála. Ten byl sražen červeným zákrokem, ale kartičku v této barvě viděl za oplácení jen on. Každopádně to jeho nedisciplinovanost neomlouvá."

Manažer klubu Jiří Janouš mladší ve druhé polovině podzimu zaskakoval na trenérském postu, což již na jaře rozhodně nechce: „V zimě musíme sehnat nového trenéra," má jasno dočasný kouč.

Branky: 2. a 70. Raček (obě z PK), 44. Davídek, 87. P. Bouška – 72. Pavlíček. Rozhodčí: Richtár. ČK: 78. Vokál (K). Poločas: 2:0.

Sedlec-Prčice: Bosák – L. Pištěk (87. Tvrdý), Sedláček, Kabíček – Raček, T. Pištěk, Davídek, Prchlík – Seidel (54. P. Bouška), Nousek, Trnobranský (82. Kobliha).

Kondrac: Kňazík – Vokál, Skiba, Tichý, Ngo – Procházka, Pohorský, Müller, Šanda – Pavlíček, Kašpar (50. Lizák).

PAVEL KOBLIHA