Před začátkem sezony jste posílili mužstvo o tři kvalitní hráče bratry Nousky a Jelena. Není sedmé místo po podzimu pro vás zklamáním?


Určitě je, čekal jsem víc.

Během podzimu jste měli kolísavé výkony. Byli jste schopni porazit týmy z popředí tabulky (Sázava, Nespeky, Kondrac), ale také jste propadli s mužstvy, které by jste měli porážet (Jesenice a Chocerady). Navíc doma. A to ještě zápas s předposledními Tupadly jste otočili třemi góly v závěru zápasu (5:4). Co zatím vězí?

Podcenění vývoje utkání. Rychlé vedení a uspokojení z vývoje, neplnění taktických pokynů a neschopnost vrátit se zpátky do utkání při nepříznivém obratu v utkání.

Ve kterém zápase Vás hráči nejvíce naštvali a jak jste situaci posléze řešil?

Rozladily mě výkony mužstva s Tupadly, Jesenicí a Zbraslavicemi. V této soutěži trenér nemá výrazné páky na řešení vzniklé situace. Jedinou možností je rozebrat v klidu utkání s hráči a věřit, že se to nebude opakovat.

Na druhou stranu, kdy hráči předváděli na hřišti, to, co jste si představoval?

Ve Zdislavicích, Nespekách, Kondraci a v Sázavě. Výborně jsme hráli druhé poločasy ve Voticích a v Poříčí.

Nastříleli jste 32 branek a inkasovali 22 gólů, což je tak průměr mezi týmy. Kterou činnost potřebujete více zlepšit – útočnou nebo obrannou?
Zcela jednoznačně obranou fázi a v ní řešení obranných standardních situací.

Máte ale ve svém středu kanonýra Michala Davídka, který za podzim vsítil 12 gólů a každou sezonu střílí hodně gólů. Nebojíte se, že po něm sáhne mužstvo z vyšší soutěže?

Předpokládám, že Michal jako velký patriot a zůstane v Sedlci-Prčici.

Před sezonou skončil padesátiletý stoper a nestor sedleckoprčické kopané Zdeněk Pištěk. Nechyběla Vám na hřišti jeho zkušenost a rozhled?

Samozřejmě v této soutěži jeho zkušenost a přehled by scházely každému mužstvu. Zdeněk se rozhodl skončit a nebyla šance ho přesvědčovat o opaku. Chtěl bych ještě dodat, že za svou kariéru hráče i trenéra, jsem se potkal s málo tak charakterním a slušným hráčem jako je Zdeněk. Jsem rád, že jsme se potkali.

Na první místo Vám ve vyrovnané tabulce chybí osm bodů. Máte chuť se na jaře ještě o postup poprat?

Rozhodně se budeme snažit hrát o medailové umístění.

Kde by jste chtěl mužstvo posílit?

Mužstvo je celkem stabilizované, a proto nepředpokládám, že by někdo přišel.

Jaké změny nastaly v sedleckoprčickém kádru v zimní přípravě?

Pouze Tomáš Davídek odešel na hostování do Rapidu Plzeň.

Kdy jste začali zimní přípravu a jak vypadá?

Přípravu jsme začali 14. ledna v domácích podmínkách. Na soustředění odjíždíme 14. února do Horní Branné a odehrajeme sedm až osm přátelských utkání. Zatím jsme prohráli s mužstvy z krajských přeborů Sedlčany 3:5 a Dražicemi 1:5.