Sedlec–Prčice – Chotýšany 2:0

Prvních patnáct minut se za podzimního slunečného počasí hrál nezáživný fotbal, domácí si vytvořili mírnou převahu jen v počtu rohových kopů. Poté Sedleckoprčičtí převzali iniciativu a přišly i šance. Po půlhodině jednu proměnil nejlepší okresní kanonýr v I. B třídě Michal Davídek, když střelou k tyči propálil Kondráta. První poločas skončil v tréninkovém tempu.

Druhý poločas začal šancí hostů, která však nevyužili. Poté se hrál nezáživný fotbal, s nepřesnostmi na obou stranách. S blížícím se závěrem začali domácí opět přebírat iniciativu a přišel i druhý gól, když se v 75. minutě prosadil po standardní situaci na zadní tyči Růzha.

V závěru byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Kamarýt po druhé žluté kartě.

Kouč Sedlce–Prčice Miroslav Rybka k derby dodal. „Byl to těžký, ale ne moc pohledný zápas. Hosté mě překvapili slušnou obranou fázi, ale dopředu nebyli nebezpeční. Pustili jsme je do jedné pološance. Na druhou stranu, my jsme si ale také nevytvářeli šance, ale dali jsme dva góly. Vždy si doma vytvoříme, pět, šest příležitostí, teď jsme je neměli. Potěšila mě obranná fáze a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Po derby byl trenér Chotýšan Ivan Suchomel po utkání smutnil. „Fotbal je o chybách a těmi jsme se porazili. My jsme udělali tři a soupeř je dokázal potrestat. Sám moc chyb neudělal, když jsme ho k nim nedonutili, protože jsme dopředu byli marní. Měli jsme jen střely, které Ryšavý pochytal. První poločas byl bez šancí, gól jsme dostali, kdy rozhodčí pustil faul na Davida Khandla, který s Kamarýtem přestal hrát, což je neomlouvá a Davídek nás potrestal. Druhý gól jsme dostali, když jsme špatně vyřešili souboj v šestnáctce. Nebylo to z naší straně extra, i když přístup hráčů byl dobrý. Domácí byli lepší a asi zaslouženě vyhráli,“ a neměl radost z výkonu rozhodčích: „Mám výtky a výhrady k rozhodčím, kteří nás sice nezařízli, ale neviditelně a chytře ovlivňovali zápas. Dostali nás pod tlak čtyřmi žlutými kartami do 20. minuty, otáčeli zákroky, mávnuli dva auty, které nebyly. Kluky tím znervózněli, vykolejili a donutili ke kecům.“

Branky: 30. M. Davídek, 75. Růzha. ČK: Kamarýt (Ch). Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Sedlec–Prčice: Ryšavý – L. Pištěk, Jelen, Hedvik, Sedláček – Müller (75. Hanibal), T. Pištěk, Mára (80. Kobliha), Marcel Nousek (85. T. Kotva).

Chotýšany: Kondrát – Filip, Bejbl, Khandl, Šindelář – Moravec (59. Hanibal), Průcha, Kamarýt, Povolný – M. Granát (27. Korecký), Hanuš.

JAN RYŠAVÝ