Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sedleckoprčickým se povedl obrat, který dokonal Růzha

Tuchoraz – Na hřiště čtvrtého celku soutěže Tuchorazi zamířil v nedělním odpoledni osmý celek fotbalové I. B třídy Sedlec–Prčice. Hosté sice prohrávali 0:2 a 2:3, ale nakonec díky Růzhově střele v nastavení brali všechny body.

12.6.2011

Ilustrační fotoFoto: Archiv: Sedlec-Prčice

Tuchoraz – Sedlec–Prčice 3:4

Zápas pro hosty nezačal vůbec dobře. Hned ve 4. minutě inkasovali branku, když přešel přes sedleckoprčického stopera Pazderec a prostřelil gólmana. Poté se na hřišti nic výraznějšího nedělo až ve 33. minutě se ke smůlu hostů odrazil míč přímo na kopačku Fraňka, a ten se z malého vápna nemýlil. Jenže Sedleckoprčičtí stačili do poločasové přestávky nádhernou střelou Hanibala do šibenice zkorigoval na 2:1.

Do druhé půle hosté vstoupili mnohem lépe a vytvořili si tlak, který vyústil brankou v 59. minutě, když perfektní přihrávkou našel M. Davídek Nádvorníka. Za deset minut ale domácí Šmejkal z trestného kopu opět převážil misky vah na stranu Tuchoraze. Hosté se nevzdali a Bouška nekompromisně prostřelil gólmana – 3:3. Poté se šance přelévaly z jedné strany na druhou, ale více šli štěstí naproti hosté, když Růzha ve třetí minutě nastavení zápas rozhodl.

Trenér Sedlce–Prčice Miroslav Rybka byl po zápase spokojený. „Soupeř má starší mužstvo se sedmi hráči nad třicet let, což se na hřišti projevilo. Rychle jsme sice inkasovali, ale poté jsme domácí přehrávali, ale zrazovala nás koncovka. Navíc jsme po dlouhém míči dostali v závěru poločasu druhý gól, ale naštěstí jsme ihned snížili. Ve druhé půli jsme ještě zvýšili úsilí, vyrovnali, jenže jsme opět dostali gól, tentokrát z trestného kopu. Hráli jsme stále aktivně, domácím docházely síly a stačili jsme vyrovnat. Potom jsme šli třikrát sami na brankáře (Tomáš a Michal Davídkové a Tomáš Pištěk), protože se domácí už se nestíhali vracet, ale gól dal až v poslední minutě Pepík Růzha. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Branky: Pazderec, Franěk, Šmejkal - Hanibal, Nádvorník, Bouška, Růzha. Poločas: 2:1.

Sedlec-Prčice: J. Ryšavý – L. Pištěk, Hedvik, Lukáš (46. Prchlík), Sedláček – Hanibal (75. Boubalík), T. Pištěk, Bouška, Nádvorník (80. T. Davídek) – M. Davídek, Růzha.

JAN RYŠAVÝ

12.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy.

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.