Ratboř – Sedlec–Prčice 1:2

Utkání začalo pro hosty nešťastně, kdy se po standardní situaci ve druhé minutě trefil hlavou Brtník. Poté si hosté vytvořili tlak, v 15. minutě Nádvorník středem hřiště nahrál přes obranu a M. Davídek vyrovnal na 1:1. Do konce poločasu si Sedleckoprčičtí vypracovali hodně slibných šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit (M. Davídek tři sóla a tyč).

Do druhé půle nastoupily hráči Ratboře s odhodláním s výsledkem něco učinit, vytvořili si několik příležitostí, ale paradoxně v 87. minutě udeřili Sedleckoprčičtí, když si na centr Růzhy z levé strany naběhl střídající Kobliha a získal hostům cennou výhru. V závěru ale neunesl nervy na uzdě sedleckoprčický Růzha, po faulu vynadal domácímu hráči, za což dostal červenou kartu.

Kouč Sedlce–Prčice Miroslav Rybka si po zápase oddechl, že má tým v kapse důležité tři body. „Neproměnili jsme spoustu šancí, hlavně v prvním poločase, když například Michal Davídek nedal tři sóla, trefili jsme tyč a potom jsme zachraňovali výhru tři minuty před koncem. Navíc jsme hned ve druhé minutě dostali gól po standardce, což soupeře postavilo na nohy. Druhá půle již byla vyrovnanější, hrálo se nahoru dolů a nakonec jsme i se štěstím dotlačili míč do sítě. Ratboř, je sice na posledním místě, nehraje však špatně, ale sráží jí, že nedává góly,“ pochválil kouč soupeře a našel i kaňku na zápasu: „V poslední minutě byl vyloučen Růzha za urážku protihráče, který ho fauloval. V dalších zápasech nám bude citelně chybět. Uvidíme, jaký dostane trest.“

Branky: 2. Brtník – 15. M. Davídek, 87. Kobliha. ČK: Dolejš – Růzha. Poločas: 1:1.

Sokol Sedlec-Prčice: J. Ryšavý – Poldar, Hedvik, Zd. Pištěk, Sedláček – Müller (55. Mára), Bouška, T. Pištěk, Nádvorník (75. Kobliha) – M. Davídek, Růzha.