Sedlec–Prčice – Měchenice 2:2

Hned v 11. minutě po střele hostů z velkého vápna se míč nešťastně odrazil od J. Lukáše do domácí branky – 0:1. Poté měli Sedleckoprčičtí tlak, ale vyložené šance. Až ve 43. minutě hosté rozehrávali standardní situaci, všichni se vysunuli na útočící půli. Zapomněli na M. Davídka, který od půlky hřiště šel sám na gólmana, ještě však nahrával Bouškovi a nakonec situaci zazdili.

Po přestávce přidali domácí na aktivitě a v 66. minutě se dočkali. Po faulu na Davídka proměnil penaltu J. Lukáš – 1:1. Jenže poté přišly dvě rány pro domácí. Nejprve v 80. minutě šel hostující gólman do vzdušného souboje s Polidarem, který dopadl tak špatně, že ho musela odvézt sanitka do benešovské nemocnice. O tři minutě Tichý převážil misky vah na stranu Měchenic – 1:2. Domácí vrhly všechny síly za vyrovnáním, které nakonec zařídil kanonýr M. Davídek.

„Ztratili jsme dva body. Celý zápas jsme měli převahu, jenže jsme brzy dostali gól. Potom jsme hráli do plných, ale do poločasu jsme si vytvořili jen jednu vyloženou šanci, kterou ale Davídek místo střely řešil nahrávkou Bouškovi a nakonec z toho nebylo nic. Ve druhé půli jsme opět tlačili a vyrovnali z penalty. Jenže místo druhého gólu, jsme dostali branku my po tečované střele. Alespoň, že se nám podařilo vyrovnat. Po velké převaze jsme ale měli vyhrát,“ posteskl si sedleckoprčický stratég Zdeněk Pištěk mladší a ještě jedna věc ho zarmoutila: „Stínem utkání bylo zranění klíčového obránce Polidara, který po střetu s brankářem má rozdrcenou jařmovou kost.“

Branky: M. Davídek, J. Lukáš (z PK) – Tichý 2. ŽK: 3/1. Poločas: 0:1.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Hedvik, Drahota, Polidar, J. Lukáš – L. Pištěk, T. ,Pištěk, Bouška, Sedláček – M. Davídek, Nádvorník. Střídali: Zd. Pištěk, Mára, Boubalík.

JAN RYŠAVÝ