LIGA U17

BENEŠOV - SOKOLOV 1:2 (0:0)

Utkání 18. kola České ligy mladšího dorostu svedlo dohromady sousedy z tabulky, domácí Benešov a hostující Baník Sokolov.

Domácí opět vstoupili do utkání vlažně a první desetiminutovkou se protrápili. Potom se ale hra vyrovnala a hráči Benešova si vytvořili i několik šancí. Lupač, Štrajt ani Rataj však míč do sítě dostat nedokázali.
Ve druhém poločase se již diváci gólů dočkali, ale radovali se hosté. V 63. minutě chybovala domácí obrana při autu soupeře a v souboji Patriků, byl úspěšnější hostující Fišer, který skóroval podél domácího Urbana. Za devět minut zvýšil vedení hostů Paterna střelou na zadní tyč. Domácí Štrajt sice vykřesal benešovskou jiskřičku naděje v poslední minutě, ale vyrovnat se domácím však již nepovedlo.

„Zápas se nám nevydařil podle mě pouze výsledkově. Byla tam bojovnost, a oproti předchozímu zápasu, větší fotbalovost. Na druhou stranu, soupeř byl kvalitní, a to obzvlášť na středu hřiště, kde nás většinou přehrával. Nesmíme se z toho sesypat, ale naopak se poučit a navázat na nedávné výkony, a opět plně bodovat," hodnotil utkání benešovský Miroslav Dvořák.

"Opět jsme neměli dobrý vstup do utkání, a přežili desetiminutovku hrůzy. Potom jsme ale začali hrát, vyhrávali osobní souboje, směrem dopředu jsme kombinovali a vytvářeli si šance. Ve druhém poločase jsme vyrobili dvě superhrubé chyby, které soupeř potrestal, náš kontaktní gól přišel bohužel příliš pozdě," shrnul svoje dojmy trenér Lukáš Plšek.

Branky: 79. Štrajt – 63. Fišer, 74. Paterna. Rozhodčí: Hurych. ŽK: Vosáhlo – Šulc, Paterna. 

Benešov: Urban - Sklenička (75. Slepička), Dvořák (63. Makovec), Rataj, Šedivý (69. Mejdrech), Vosáhlo, Lupač (71. Hergesell), Klápa, Štrajt, Fišer, Baštýř.

LIGA U16

BENEŠOV - SOKOLOV 0:0 PK 5:6

V první půli byli lepší domácí, kteří ale svoje příležitosti zahazovali.

Ve druhém poločase se karta obrátila a šance zase pálili hosté, takže utkání po bezbrankovém průběhu, dospělo k pokutovým kopům. Zatímco gólman Schummer dokázal zlikvidovat dva pokusy hostů, v domácím dresu selhali Breburda, Hradecký a Čtrnáctý, což znamenalo bod navíc pro Sokolov.

„Do zápasu jsme vstoupili poměrně v pohodě. Byli jsme aktivnější a vytvářeli si šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Druhý poločas byl znatelně horší, což bylo způsobeno střídáním. Soupeř si vytvářel více šancí, přesto nedokázal skórovat. Po konci základní hrací doby byl výsledek nerozhodný, takže následovaly penalty. Po tom, co nám Šumi dvě chytnul jsme vedli 3:1, přesto jsme v nich dokázali ztratit body, když penalty nedali Bréba, Honza a Čtrnda," dodal po zápase benešovský Michal Smejkal.

"Je to pořád stejné, první poločas jsme hráli dobře a byli lepší. Ve druhém poločase byl opět lepší soupeř, nám se fotbalovost vytratila, takže remíza je asi zasloužená. Kluky můžu pochválit snad alespoň za bojovnost. Škoda, že jsme nezvládli penalty, měli jsme obrovskou výhodu, když Jakub Schummer chytil druhou a třetí, ale nedokázali jsme toho využít,"L povzdechl si po zápase trenér Benešova Václav Knížek.

Rozhodčí: Hurych. ŽK: Čamrda – Kilyk.

Benešov: Schummer - Řejha, Kočí, Hradecký, Vosáhlo (41. Čamrda), Tomek, Dušek (41. Čtrnáctý), Smejkal, Sklenička (41. Fialka, 79. Langer), Breburda, Meszáros.